Kiek savo gyvenimo laiko mes praleidžiame žiūrėdami į kompiuterio, televizoriaus, planšetės ar kitų elektroninių įrenginių ekranus?
Šis klausimas, regis, visai paprastas, tačiau tik dabar bendrovės „Kleiner Perkins“ analitikai, nagrinėjantys įvairias interneto ir skaitmeninės visuomenės raidos tendencijas, pateikė tikslų ir aiškų atsakymą, praneša „BGR.com“. O jis, pasak leidinio, išties bauginantis.
Analitikų pateikta diagrama rodo, kiek minučių per dieną vidutiniškai prieš įvairius ekranus praleidžia statistiniai įvairių pasaulio šalių gyventojai. Pavyzdžiui, Jungtinėse Valstijose kasdien priešais ekraną žmonės vidutiniškai praleidžia 444 minutes, arba 7,4 valandas. 147 minutės kasdien praleidžiamos žiūrint TV, 103 minutės – žvelgiant į kompiuterio monitorių, 151 min. – žiūrint į išmaniojo telefono ekraną, ir 41 min. – naudojantis planšetiniu kompiuteriu.
Priešingai nei būtų galima įsivaizduoti, daugiau nei po 7 valandas kasdien priešais ekraną praleidžiantys amerikiečiai anaiptol nėra lyderiai šioje labai abejotinų pasiekimų, ypač sveikatos požiūriu, srityje. Sąrašo pradžioje yra Indonezija, kurios gyventojai vidutiniškai per dieną praleidžia net 9 valandas žiūrėdami į įvairių įrenginių ekranus.
Gaila, kad šie analitikų surinkti statistiniai duomenys nėra siejami su kitais rodikliais, tokiais kaip vidutinis fizinis aktyvumas, kūno masės indeksas, stresas ir kt. Kita vertus, ir be didelių tyrimų aišku, kad žvelgiant į gyvenimą pro virtualius informacijos langus, kuriuose galima pamatyti tik standartinę masinei auditorijai adaptuotą informaciją, realų gyvenimą gali būti vis sunkiau suprasti. Juolab kad realiam gyvenimui lieka tiek mažai laiko.