• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ketvirtadienį Vilniuje duris atvėręs prekybos tinklas „Maisto Logistikos Centras“ sulaukė būrio pirkėjų. Vieni atėjo tik apsižvalgyti, o kiti – namo tempėsi pilnus krepšius maisto. Žmonės džiaugėsi, kad pavyko apsipirkti pigiau.

Ketvirtadienį Vilniuje duris atvėręs prekybos tinklas „Maisto Logistikos Centras“ sulaukė būrio pirkėjų. Vieni atėjo tik apsižvalgyti, o kiti – namo tempėsi pilnus krepšius maisto. Žmonės džiaugėsi, kad pavyko apsipirkti pigiau.

REKLAMA

Portalo tv3.lt skaitytoja Elena pasakojo, kad vos išgirdusi apie naujo prekybos tinklo atidarymą, iš karto jame apsilankė.

„Parduotuvė atsidarė Lazdynų mikrorajone, gyvenu netoliese, todėl jau tą pačią dieną atėjau apsižvalgyti. Žmonių buvo labai daug. O prekės parduotuvėje išdėstytos taip, kad reikia eiti ratu, kol prieini kasas. Todėl teko šiek tiek ir pasistumdyti tarp žmonių.

Didelė dalis prekių išdėstytos ne lentynose, bet tiesiog dėžėse. Pasirinkimas jų irgi nedidelis. Pavyzdžiui, sviesto buvo 3 rūšys, o varškės – dvi. Tačiau kainos tikrai mažesnės negu kitur“, – pasakojo moteris.

REKLAMA
REKLAMA

Ji tikino, kad savo mėgstamų produktų naujoje parduotuvėje nusipirko pigiau.

„Prisikroviau nemažą prekių krepšelį. Skaičiavau, kad už 12 prekių sumokėjau šiek tiek daugiau nei 13 eurų. Taigi, išeina, kad viena mano prekė kainavo virš euro.

REKLAMA

Pirkau 1 kg miltų, 400 g. trijų grūdų dribsnių, 200 g. fermentinio sūrio, 200 g varškės, sūrelį, stiklainiuką agurkėlių, užpilamų makaronų, dešrelių, sausainių, šokoladukų, šaldytų braškių ir šiukšlių maišų. Šios prekės man kainavo 13,38 euro“, – vardijo Elena.

Anot jos, kai kurios prekės naujoje parduotuvėje dvigubai pigesnės.

„Pavyzdžiui, dažnai perku šaldytas braškes, čia jos kainavo virš euro, kai tuo metu kitur jos jau siekia ir du eurus. Saulėgrąžų aliejus kainavo 1,79 euro, pusė kilogramo kavos – apie 3 eurus, makaronai – 0,49 euro, daktariška dešra apie – 2 eurus.

REKLAMA
REKLAMA

Gana pigūs ten ir įvairūs muilai, dušo želė, įvairūs valikliai. Pavyzdžiui, dušo želė ten kainuoja 1,49 euro, vonios valiklis – 1,69 euro, stiklo valiklis – irgi 1,69 euro“, – vardijo Elena.

Taip pat ji pasakojo, kad pirkėjus kasose aptarnavo du kasininkai. Jie padėdavo susikrauti prekes.

„Beje, maišeliai susidėti prekėms ten buvo nemokami. Tų mažų maišelių, kurie kitur kainuoja 0,01 euro, ten iš viso nebuvo. Nes parduotuvėje nėra vaisių ir daržovių skyriaus ar sveriamų riešutų. Tačiau didelius maišus susidėti prekėms žmonėms galėjo imti nemokamai“, – atkreipė dėmesį moteris.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ji tikino, kad į naują parduotuvę užsuks dažniau.

„Dabar norint pigiau apsipirkti reikia sekti nuolaidas ir akcijas. Tenka apeiti kelias parduotuves, norint sutaupyti“, – sakė moteris.

Dėmesys kainoms

Kiek anksčiau pranešime buvo teigiama, kad „Maisto Logistikos Centras“ nuo kitų parduotuvių Lietuvoje skirsis savo patalpomis, kurios bus panašesnės į sandėlį, o prekės sudėtos ant padėklų ar metalinių lentynų. Greičiau gendantys produktai bus laikomi vitrininiuose šaldytuvuose.

REKLAMA

„Didžiąją dalį mūsų asortimento sudarys ilgai negendantys maisto produktai, tačiau bus galima rasti ir buitinės chemijos, namų apyvokos reikmenų, higienos prekių, gėrimų. Skirtingai nei prekybos tinklai, į rinkodarą, prekių lentynas planuojame investuoti mažiau, kad galėtume klientams suteikti galimybę apsipirkti už itin žemas kainas.

Siekiame, kad kiekviena Lietuvos šeima galėtų įsigyti geriausių produktų net ir su mažesniu biudžetu“, – apie parduotuvės konceptą tąkart pasakojo Justas Poderis, „Maisto Logistikos Centro“ vadovas.

REKLAMA

Tiesa, nors „Maisto Logistikos Centras“ panašesnis į sandėlį nei į tradicinę parduotuvę, J. Poderis pastebėjo, kad itin didelis dėmesys bus skiriamas tvarkai bei švarai: „Planuojant šio prekybos tinklo pradžią, teko apžiūrėti ne vieną panašaus koncepto parduotuvę Lietuvoje ir net užsienyje. Švaros ir tvarkos išlaikymas – dažnas tokių parduotuvių iššūkis, tačiau mes tai planuojame užtikrinti, juk tai – sandėlis, o ne tvartas.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Prioritetas – lietuvių gamintojų prekės

„Maisto Logistikos Centras“ teigė įsipareigosiantis puoselėti didelį lietuviškų prekių asortimentą. Prekybos tinklo atstovų teigimu, didžiajai daliai asortimento prekių yra apstu lietuviškų alternatyvų, kurios būna itin kokybiškos ir savo kaina dažnai nenusileidžia užsienio gaminiams.

„Būdami lietuvišku verslu, jaučiame pareigą remti lietuvių tiekėjus ir gamintojus. Mūsų tikslas – ne tik pasiūlyti apsipirkti už labiausiai prieinamą kainą, bet ir sukurti erdvę, kurioje mūsų pirkėjai jaustų pasididžiavimą, kad lietuvių verslai gali pasiūlyti aukščiausios kokybės ir itin konkurencingų prekių.

REKLAMA

Todėl jau kūrimosi pradžioje siekiame savo lentynose turėti bent 70 proc. lietuviškos kilmės prekių“, – kalbėjo J. Poderis.

Ateinančiais metais planuojama aktyvesnė plėtra kituose Vilniaus mikrorajonuose bei Lietuvos miestuose.

Pigiausios prekės pigo

Pigiausių maisto produktų krepšelis Lietuvos parduotuvėse rugsėjį pigo, rodo kainas stebinčio portalo pricer.lt analizė.

REKLAMA

Palyginti su rugpjūčiu, pigiausių maisto produktų vidutinis krepšelis rugsėjį pigo 2,7 proc. (1,95 euro), o palyginti su 2022-ųjų rugsėju buvo 5,7 proc. (4,14 euro) pigesnis.

Stebimų prekių kainos mažėja antrą mėnesį iš eilės, pastebi portalas, nors yra 23,4 proc. (13,09 euro) brangesnis nei prieš dvejus metus.

Rugsėjį pigiausias krepšelis buvo „Maxima“ – 60,34 euro (brango 1,22 euro), antroje vietoje „Lidl“ – 61,03 euro (pigo 3,54 euro), trečioje „e-Rimi“ – 66,51 euro (pigo 0,75 euro), ketvirtoje „Rimi“ – 67,05 euro (pigo 0,5 euro), penktoje „Barbora“ – 70,38 (brango 4,2 euro), šeštoje „Norfa“ – 71,07 euro (pigo 0,65 euro), septintoje „Iki“ – 76,31 euro (pigo 6,64 euro), aštuntoje „Last Mile“ – 78,83 euro (pigo 8,92 euro).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Populiarių ir gerai žinomų produktų vidutinio krepšelio kainų analizė rodo, kad per mėnesį kainos krito 2,1 proc. (1,22 euro), o per metus kilo 1,9 proc. (1,12 euro).

Iš pricer.lt stebimų 52 prekių kainų brango 24, pigo 28 prekės.

Reikšmingai – 10 proc. ir daugiau – brango 12 prekių, labiausiai brangusios prekės – virta dešra, „Lipton“ arbata, cukrus, kiaušiniai, virta dešra, batonas, alus.

Na jei senutė nupirko 200 gramų varškės už 0,99 euro (4,95 euro už kilogramą) - ir dėl to džiaugiasi, man tas yra keista, nes kiekvieną savaitę, jei ne viename prekybos tinkle, tai kitame - galima varškės nusipirkti "su akcija" už 1 kg. sumokant 3,49 euro, o kartais - ir viso labo 2,99 euro.

Nežinau, kaip jums bet aš mieliau moku 3 eurus o ne 5.

Kitos prekės - čekyje - irgi toli gražu nėra itin pigios. Tiek šokoladukas kažkoks ten už 0,99 euro - nevilioja, nes "Maxima" dažnai daro su šokoladiniais batonėliais akciją "netaupai - ir sutaupsi" kai perkant 5 ar daugiau vnt - taikoma nuolaida 40% visoms perkamos prekėms, tai tokiu momentu prisiperku "Snickers", "Mars", "Twix" ir kitų šokoladinių batonėlių didelėmis pakuotėms perkant - išvis tekainuoja 1 vnt. po 0,33 euro.

Miltai irgi va - buvo "Maksimoje" akcija - prisipirkti - "Malsena" 550D pokas - 2 kg , kaina 1.35 euro.
Kyla klausimas - kam man iš ano sandėlio, kuris minimas straipsnyje - pirkti 1 kg. kažkokių neaiškių miltų ir mokėti už juos 0,99 euro.

Išvada, nematau tame čekyje - jau net dabar -
nei vienos man patrauklios kainos.
Baisu net pagalvoti - kokios kainos bus kai pasibaigs atsidarymo - pirkėjų priviliojimo akcija.

Be to - vaikščioti po tokią daržinę -
nėra mano mėgstama veikla...
Jau vien dėl užpilamų makaronu(bomžpaketų) ir šiukšlių maišų bei šaldytų(2021m.)braškių,varysiu iš Antakalnio į Lazdynus. Bus jums maximiniai, riminiai, ikiniai, norfiniai ir lidliniai grobuonys lupti devintą kailį nuo vargšo darbo žmogaus, gyvenančio per 2 cm nuo skurdo ribos. Bus jum pedokonservos, kai darbo liaudis nebepirks jūsų sukurtose maximose!!!
Nesu toks turtingas, kad pirkciau pigu daikta
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų