Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Medicinos akademijos Visuomenės sveikatos fakulteto (LSMU MA VSF) Sveikatos psichologijos katedra ir Sveikatos tyrimų institutas su studentais jau trečius metus iš eilės surengė akciją „Laisvė apsikabinti“.
Tradicija jau tapusi akcija šiemet viršijo visus organizatorių lūkesčius. „Dar neskaičiavome, tačiau jau tapo aišku, kad šiemet apsikabinimų buvo daugiau nei praeitais metais (2013 m. akcijos metu buvo apkabinti 1835 žmonės, - aut. past.)“, - sakė viena iš akcijos iniciatorių LSMU Sveikatos psichologijos katedros vedėja prof. Nida Žemaitienė.
Anot LSMU profesorės, apsikabinimai padeda sumažinti kraujo spaudimą, įtampą, stresą. Tad teigiamos emocijos naudingos mūsų sveikatai. „Visos geros emocijos ir geri darbai sugrįžta su kaupu. Reikia dalintis gerumu, įkvėpti žmonėms tikėjimo“, - kalbėjo zuikio kostiumu pasipuošusi N. Žemaitienė.
Visuomenės sveikatos specialistė Ingrida Jaselskytė taip pat pritarė, jog apkabibimai – tai puikus būdas parodyti, jog žmogus rūpi. “Siekiant pagerinti žmonių sveikatą, kai kuriose šalyse taikoma ir prisilietimų terapija, kuri padeda sumažinti stresą, skausmą, tam tikrus Alzheimerio ligos simptomus. Apkabinome ir ligonių artimuosius, lankytojus. Jiems palaikymas, šypsena ir apsikabinimas taip pat labai svarbūs“, - kalbėjo I. Jaselskytė.
Pašnekovė mums išdavė, jog šiemet sutiko ne vieną pažįstamą veidą. Praeitais metais linksmoje akcijoje dalyvavę pacientai ir gydytojai jau žinojo, kokia tai diena ir mielai atėjo apsikabinti panda, zuikiais, meška, krokodilu ir pingvinu persirengusių medikų ir LSMU studentų.
„Labai karšta, tačiau geros emocijos atperka viską. Labiausiai įsiminė vyriškis, kuris mane įspėjo, jog serga, tačiau apkabinimai juk reikalingi visiems. Jis labai apsidžiaugė, kad jį apkabinau“, - kalbėjo LSMU visuomenės sveikatos vadybos magistrantė Akvilė Birbilaitė.
Prasidėjusi prie Kauno klinikų fontano, džiaugsmo akcija lyg gėrio ir gerumo virusas išplito po daugelį Kauno klinikų skyrių ir palatų.