• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„Niekas nenori mirti. Netgi žmonės, kurie nori patekti į Dangų, nenori mirti, kad ten patektų, bet mirtis yra vienintelė vieta, kuria mes visi dalijamės. Nei vienas iš ten dar nepabėgo. Taip turi būti, nes Mirtisvienintelis geras gyvenimo išradimas: ji išvalo senus, taip padarydama vietos jauniems. Dabar jauni esate jūs, bet vieną dieną, visai netrukus, jūs pasensite ir būsite pašalinti. Atsiprašau, kad esu toks dramatiškas, bet taitiesa“, – dar 2005 metais vieno universiteto atidaryme sakė Steve Jobsas.

„Niekas nenori mirti. Netgi žmonės, kurie nori patekti į Dangų, nenori mirti, kad ten patektų, bet mirtis yra vienintelė vieta, kuria mes visi dalijamės. Nei vienas iš ten dar nepabėgo. Taip turi būti, nes Mirtisvienintelis geras gyvenimo išradimas: ji išvalo senus, taip padarydama vietos jauniems. Dabar jauni esate jūs, bet vieną dieną, visai netrukus, jūs pasensite ir būsite pašalinti. Atsiprašau, kad esu toks dramatiškas, bet taitiesa“, – dar 2005 metais vieno universiteto atidaryme sakė Steve Jobsas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Atrodo, kad šie žodžiai per laiką visiškai neprarado savo svorio ir yra lyg parašyti vakar. Eidamas 57 metus JAV mirė ,,Apple” įkūrėjas ir buvęs vadovas S. Jobsas.

REKLAMA

„Apple“ apie Stevo Jobso mirtį pranešė savo puslapyje (nuotr. Balsas.lt)„Apple“ apie Stevo Jobso mirtį pranešė savo puslapyje (nuotr. Balsas.lt)

(Papildyta 10.20) Sudėtingas genialaus žmogaus gyvenimas

S. Jobsas gimė 1955 m. San Franciske. Jo tėvai - amerikietė Joanne Simpson ir sirų kilmės Abdulfattah Jandali nesantuokinį kūdikį netrukus atidavė įvaikinimo tarnybai. Berniukas atsidūrė pas darbininkus Paulą ir Clarą Jobsus. Vėliau jų šeimos gretas papildė įdukra Patty. Beje, biologiniai Steve'o Jobso tėvai galiausiai susituokė ir susilaukė dukters – žinomos amerikiečių novelistės ir eseistės Monos Simpson.

REKLAMA
REKLAMA

Baigęs mokyklą, Steve'as Jobsas įstojo į Rydo koledžą Portlande, tačiau jau po pirmo semestro buvo iš jo išmestas. Aštuoniolikmetis vis dėlto nesiliovė lankęs kai kurių paskaitų kaip laisvas klausytojas. Pavyzdžiui, kaligrafijos. Gerokai vėliau jis prasitarė, kad jei nebūtų lankęs šio vienintelio kurso, vadinamieji „Mac'ai“ nepasižymėtų tokia proporcingų šriftų įvairove.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sulaukęs dvidešimties, Steve'as Jobsas grįžo į Kaliforniją ir drauge su Steve'u Wozniaku pradėjo lankytis „Homebrew Computer Club“ susirinkimuose. Norėdamas užsidirbti pinigų dvasinei kelionei į Indiją, jis įsidarbino techniku populiarių videožaidimų gamykloje „Atari“. Surinkęs pakankamai santaupų, drauge su koledžo laikų bičiuliu Daniel Kottke, vėliau tapusiu pirmuoju „Apple“ darbuotoju, iškeliavo į savo svajonių šalį. Iš jos grįžo nusiskutęs galvą, vilkėdamas tradicinius indiškus drabužius ir tapęs budistu. Tuo metu jis nemažai eksperimentavo su įvairiomis psichotropinėmis medžiagomis, vėliau šią patirtį įvardino kaip vieną svarbiausių jo gyvenime.

REKLAMA

„Apple" šlovės kelias

1976 m. Jobsas su Wozniaku savo garaže įkūrė „Apple Computer Company“.

Kompanija pergyveno įvairių etapų. Pavyzdžiui, 1984 m. pašlijo darbiniai Jobso ir kompanijos vadovu paskirto Sculley santykiai. Nesutarimai skaudžiai atsiliepė pardavimų apimtims. Viskas baigėsi tuo, kad 1985 m. gegužę S. Jobsas buvo priverstas pasitraukti iš „Apple“.

REKLAMA

Maždaug tuo pat metu jis įkūrė kitą kompiuterių kompaniją – „NeXT Computer“. „NeXT“ kompiuterinė įranga pasižymėjo puikiais techniniais duomenimis ir novatoriškais sprendimais, tačiau niekada netapo populiari. Nepaisant to, Steve'as Jobsas savo gaminius realizavo mokslinių tyrimų rinkoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Steve'o Jobso pasitraukimas iš „Apple“ taip pat buvo laikinas. 1996 m. „Apple“ už daugiau nei 400 mln. JAV dolerių nusipirko „NeXt“. Netrukus po to, valdybos nariams pareiškus nepasitikėjimą tuometiniu vadovu Giul Amelu, šias pareigas laikinai perėmė Jobsas. 1998 m. buvo sutelktos „Apple“ pajėgos, turinčios atgaivinti ant bankroto ribos atsidūrusią įmonę. Steve'as Jobsas nedelsdamas nutraukė tokius projektus, kaip „Newton“, „Cyberdog“ bei „OpenDoc“. Susijungus abiems kompanijoms, „Apple“ perėmė technikinius „NeXT“ išradimus. Naują sėkmės bangą įmonei atnešė tokie visiems gerai žinomi produktai, kaip „iPod“ bei „iPhone“.

REKLAMA

Vairą perdavė bendražygiui

S. Jobsas ilgai kovojo su kasos vėžiu. Negalėdamas daugiau pilnavertiškai dirbti kompanijos ir jos gerbėjų labui, S. Jobsas atsistatydino.

Ilgametis S. Jobso bendražygis T. Cookas oficialiai buvo paskirtas naujuoju „Apple“ vadovu, o S.Jobsas tapo kompanijos valdybos pirmininku. Būtent S. Jobso ir T. Cooko duetas sugebėjo atgaivinti „Apple“.

REKLAMA

„Noriu jus užtikrinti, kad „Apple“ nesikeis. Aš vertinu ir garbinu unikalius „Apple“ principus ir vertybes. Steve'as sukūrė unikalią kompaniją ir kultūrą, kuri neturi analogų pasaulyje, ir mes liksime tam ištikimi – tai įaugę į mūsų DNR. Mes ir toliau gaminsime geriausius produktus pasaulyje, kurie džiugina mūsų vartotojus ir leidžia kompanijos darbuotojams didžiuotis tuo, ką jie daro“, – tąkart sakė T.Cookas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

S. Jobsą jis vadino „nuostabiu lyderiu ir mokytoju“ bei vylėsi ateityje sulaukti jo, kaip vadovų tarybos pirmininko, patarimų.

Tikėjosi ir toliau darbuotis kompanijos labui

Savo laiške, kurį S. Jobsas savo kolegoms iš ,„Apple“ parašė atsistatydinimo iš posto dieną, rašoma: „Aš visada sakiau, kad jei ateis diena, kai aš daugiau negalėsiu eiti savo pareigų ir jūs būsite pirmieji, kurie apie tai sužinos“.

REKLAMA

„Atsistatydinu iš Vykdomojo direktoriaus posto, tačiau... norėčiau dirbti kaip kompanijos darbuotojas. Žmogui, kuris užims mano vietą (T. Cookui), primygtinai rekomenduoju toliau laikytis mūsų kompanijos strategijos“ – laiške, publikuotame blogs.wsj.com, sakė inovatorius.

„Tikiu, kad kompanijos ryškiausi ir geriausi pasiekimai yra dar priešakyje. Ir aš nekantriai laukiu jų“ – tąkart sakė S. Jobsas.

REKLAMA

„Apple“ aš radaug daug gerų draugų. Dėkoju jums visiems už daugelio metų darbą ir bendradarbiavimą" – rašė jis.

,,Steve'o spindesys, aistra ir ernergija buvo galybės inovacijų, kurios pagerino mūsų gyvenimą, šaltinis. Pasaulis dėl Steve'o tapo nepamatuojamai geresnis„, – BBC cituoja ,,Apple“ išplatintą pranešimą.

REKLAMA
REKLAMA

Užuojautą pareiškė ir JAV prezidentas

S. Jobsas įsteigė kompaniją „Apple“ 1976 metais kartu su S. Wozniakiu ir R. Wane.

1985 metais jis paliko kompaniją dėl nesutarimų su korporacijos aukščiausiąja vadovybe, o 1997 metais sugrįžo ir nuo 2000– ųjų tapo jos generaliniu direktoriumi.

Bendrovės „Microsoft" įkūrėjas  ir vadovas B. Gatesas teigė, kad S. Jobso ,,didelį poveikį“ jaus dar daug ateities kartų.

„Tiems laimingiesiems, kuriems teko su juo dirbti, buvo beprotiškai didelė garbė. Nepaprastai pasiilgsiu Steve'o", – pridėjo B. Gatesas.

Užuojautą išreiškė ir JAV prezidentas.

„Mes su Michelle esame nuliūdinti sužinoję, kad užgeso Steve'as Jobsas. Jis buvo vienas didžiausių Amerikos inovatorių – pakankamai drąsus, kad galvotų kitaip, pakankamai kuklus, kad galėtų užvaldyti pasaulį, bet turėjęs talento tai padaryti“, – teigė JAV prezidentas Obama.

Steve Jobso mintys:

Mintis, kad greitai mirsiu,svarbiausias instrumentas, kuris padeda man priimti sunkius sprendimus. Nes visa kitasvetimos nuomonės, visas tas pasipūtimas, ta baimė patirti sumišimą arba nesėkmę,visi tie dalykai mirties akivaizdoje atkrenta, palikdami tik tai, kas išties svarbu. Atminti, kad mirsigeriausias būdas išvengti minčių apie tai, kad jums yra ką prarasti. Jūs jau nuogas. Jūs daugiau neturite priežasčių neiti ten, kur šaukia širdis. Steve Jobsas, 2005.

REKLAMA

Niekas nenori mirti. Žmonės, kurie žada patekti į dangų, irgi nenori. Ir vis tiek mirtisgalutinė stotelė mums visiems. Niekas jos negalėjo išvengti. Taip ir turi būti, nes Mirtis tikriausiai yra geriausias Gyvenimo išradimas. Jipermainų priežastis. Ji išvalo sena, kad atvertų kelią naujam. Dabar nauja esate jūs, bet kada nors (ne už kalnų tas laikas) tapsite seniir jus išvalys. Atleiskite už tokį dramatizmą, bet tai tiesa. Steve Jobsas, 2005.

Jūsų laikas ribotas, todėl neeikvokite jo gyventi kažkieno kito gyvenimui. Nepakliūkite į spąstus dogmos, kuri liepia gyventi kitų žmonių mintimis. Neleiskite svetimų nuomonių triukšmui pertraukti jūsų vidinį balsą. Ir svarbiausiaturėkite drąsos sekti paskui savo širdį ir intuiciją. Jie kaži kokiu būdu jau žino, kuo iš tikro jūs norite būti. Visa kitaantraeiliai dalykai. Steve Jobsas, 2005.

Įspūdinga „Apple“ įkūrėjo Stevo Jobso kalba 2005 m. studentams


S. Jobsas palieka vadovo postą

Akivaizdu, kad S. Jobso atsistatydinimas buvo garbingas žingsnis

Septyni S. Jobso sėkmės principai

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų