Tačiau aplinkos ministras visų galbūt neteisėtoje veikloje dalyvavusių įmonių kol kas nekaltina ir teigia, kad jos galėjo ir nedalyvauti fiktyviame atliekų tvarkyme, tiesiog nežinojo apie neteisėtą veiklą.
„Aš nieko nenoriu kaltinti, galbūt dalis tų organizacijų nėra nusikaltėliai, ne pažeidėjai, o aukos, kurios tikėdamasi, kad viskas vyksta skaidriai, dalyvavo toje veikloje, bet kas kur dalyvavo, nustatys teisėsauga“, - spaudos konferencijoje antradienį sakė aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas.
Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento (RAAD) direktorius Egidijus Anulis BNS aiškino, kad „Metrail“ galbūt falsifikavo dokumentus - nurodydavo, kad priėmė tvarkyti atliekas, tačiau iš tiesų to nedarė.
Vilniaus aplinkosaugininkai panaikino pažymas apie sutvarkytas atliekas trims organizacijoms - „Žaliajam taškui“, Pakuočių tvarkymo organizacijai ir elektronikos tvarkytojų asociacijai EEPA - bei penkioms bendrovėms - „Maximai“, „Super Montes“, „Bisteriui“, „Straikui“ ir „Metrail“.
K.Trečiokas BNS teigė, kad visoms bendrovėms panaikintos pažymos, kad jos atliekas tvarkė tinkamai. Anot jo, kol kas neaišku, kur galėjo nukeliauti nesutvarkytos atliekos.
„Greičiausiai tos atliekos nuvažiavo į sąvartyną, bet dėl gamtosaugos - dar sudėtingiau nustatyti, kur tos atliekos nukeliavo“, - BNS teigė ministras.
Valstybinė aplinkos apsaugos tarnyba dėl elektronikos tvarkytojų asociacijos EEPA veiklos kreipėsi į Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybą, pranešė Aplinkos ministerija.
Vilniaus RAAD pareigūnų duomenimis, nesutvarkyta beveik 6 tūkst. tonų metalo pakuotės už daugiau kaip 6,4 mln. eurų, taip pat daugiau kaip 500 tonų PET pakuotės atliekų už 0,5 mln. eurų
Pažeidimų nustatyta ir patikrinus, kaip „Metrail“ tvarkė elektronikos atliekas - įmonė nerinko duomenų apie atliekas atvežančius asmenis, netinkamai vykdė apskaitą, be to, ji rinko atliekas, kurių neturėjo teisės rinkti, perdavė jas netinkamoms įmonėms, veikė, pažeisdama leidimo sąlygas.
Pasak pranešimo, iš viso nesutvarkyta daugiau kaip 1,5 tūkst. tonų elektros ir elektroninės įrangos atliekų ir taip padaryta daugiau kaip 400 tūkst. eurų žalos.