Jei jau šį sekmadienį vyktų rinkimai į Vilniaus miesto savivaldybės tarybą, pirmieji sąraše būtų konservatoriai. Į tarybą taip pat patektų Lietuvos socialdemokratų ir Darbo partijos bei partija Tvarka ir teisingumas.
Rinkos tyrimų bendrovės „Socialinės informacijos centras“ atliktas sociologinis vilniečių nuomonės tyrimas parodė, kad, jei rinkimai į Vilniaus miesto savivaldybės tarybą vyktų ateinantį sekmadienį, pirmieji sąraše būtų konservatoriai. Į tarybą taip pat patektų Lietuvos socialdemokratų ir Darbo partijos bei „Tvarka ir teisingumas“.
10,5 proc. Vilniaus gyventojų nurodė ketinantys savivaldybių tarybų rinkimuose balsuoti už Tėvynės sąjungą-Lietuvos krikščionis demokratus. Antroje ir trečioje vietose rikiuojasi Lietuvos socialdemokratų ir Darbo partijos. Už socialdemokratus Vilniuje ketina balsuoti 9 proc., o Darbo partiją rinktųsi 6,7 proc. vilniečių.
Toliau pagal gyventojų simpatijas sostinėje rikiuosi partija „Tvarka ir teisingumas“ (5,9 proc.), Artūro Zuoko judėjimas (4,3 proc.) bei Liberalų ir centro sąjunga (3,9 proc.).
Įstatymas numato, kad savivaldybių tarybų rinkimuose kandidatų sąrašas dalyvauja skirstant mandatus, jei už jį balsavo ne mažiau kaip 4 proc., o už jungtinį kandidatų sąrašą – ne mažiau kaip 6 proc. rinkimuose dalyvavusių rinkėjų.
Tyrimas parodė, kad nemaža dalis vilniečių nežino arba dar neapsisprendė, už kurią partiją atiduotų savo balsus – tokių rinkėjų Vilniuje yra 35,3 procento. Neketinančių balsuoti rinkimuose yra 18 proc. vilniečių.
Rinkos tyrimų kompanija „Socialinės informacijos centras“ reprezentatyvią Vilniaus mieste registruotų 18 metų ir vyresnių gyventojų apklausą atliko 2010m. lapkričio 29 – gruodžio 6 dienomis. Tyrimo metu apklausta 1000 vilniečių. Apklausa atlikta interviu telefonu būdu. Tyrimo duomenų paklaida iki 3 proc.
1. Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai – 10,5 proc.
2. Lietuvos socialdemokratų partija – 9,0 proc.
3. Darbo partija – 6,7 proc.
4. Partija „Tvarka ir teisingumas“ – 5,9 proc.
5. Artūro Zuoko judėjimas „TAIP“ – 4,3 proc.
6. Liberalų ir centro sąjunga – 3,9 proc.
7. Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis – 2,3 proc.
8. Lietuvos lenkų rinkimų akcija – 2,0 proc.
9. Lietuvos liaudies partija – 0,6 proc.
10. Lietuvos rusų sąjunga – 0,3 proc.
11. Naujoji sąjunga – 0,2 proc.
12. Nežino, dar neapsisprendė – 35,3proc.
13. Neketina balsuoti – 18,0 proc.