• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Tragiška aktoriaus, humoristo Robino Williamso agonijos priežastis, dėl kurios jis nusižudė, buvo nustatyta tik po jo mirties.

Tragiška aktoriaus, humoristo Robino Williamso agonijos priežastis, dėl kurios jis nusižudė, buvo nustatyta tik po jo mirties.

REKLAMA

Aštriu kaip skustuvas sąmoju ir 100 kilometrų per valandą greičiu judančiu protu Robinas Williamsas savo komedijos genialumą pavertė legendine karjera.

Tačiau 2013 m. įgūdžiai, dėl kurių jis buvo toks, koks buvo, staiga ėmė nykti, ir 2014 m. rugpjūčio 11 d. jis nusižudė po kelis mėnesius trukusios kankinančios kovos su paslaptinga liga, rašo mirror.co.uk. 

Viskas prasidėjo, kai per dvejų metų vestuvių su trečiąja žmona Susan Schneider metinių šventę jis pasiskundė, kad „diskomfortas žarnyne“ kelia jam nerimą.

Jam pasireiškė ramybės drebulys kairėje rankoje, kuris, kaip manoma, atsirado dėl senos peties traumos, ir daugybė iš pirmo žvilgsnio nesusijusių negalavimų, kurie tai atsirasdavo, tai išnykdavo.

REKLAMA
REKLAMA

Aktorių kankino skrandžio spazmai, rėmuo ir vidurių užkietėjimas. Jam ėmė trikti regėjimas ir uoslė, jis sunkiai šlapinosi, buvo kaip niekad neramus ir ėmė sutrikti miegas. Jo galūnės kartais be jokios aiškios priežasties sustingdavo judesio viduryje, o balsas tapo silpnesnis, laikysena ne tokia griežta. Kartais jis tiesiog sustingdavo vietoje.

REKLAMA

Pastebėjo simptomus

„Tai buvo tarsi nesibaigiantis simptomų paradas, ir ne visi jie vienu metu išryškėdavo“, – pasakojo jo žmona Siuzana „New York Times“ kultūros žurnalistui Dave Itzkoff, rašančiam biografinę knygą „Robinas“.

„Tai buvo tarsi žaidimas... Kuris simptomas kamuos šį mėnesį? Galvojau, ar mano vyras yra hipochondrikas? Mes jį persekiojome, o atsakymų nebuvo, ir iki šiol jau viską išbandėme.“

REKLAMA
REKLAMA

Kolega, aktorius Billy Crystalas prisiminė, kaip grėsmingai sparčiai blogėjo jo draugo sveikata, ir atskleidė, kad vos per kelis mėnesius jo išvaizda visiškai pasikeitė.

Tą rudenį susitikęs su juo Los Andžele žiūrėti spektaklio, Billy pasakojo: „Tuo metu nebuvau jo matęs maždaug keturis ar penkis mėnesius ir buvau šiek tiek nustebęs, kaip jis atrodė. Jis buvo lieknesnis ir atrodė šiek tiek silpnesnis.“

Per vakarienę kadaise buvęs linksmas Robinas „atrodė tylus“, sakė Billy, ir kartais žiūrėdavo į jį taip, tarsi norėtų kažką pasakyti. O kai atėjo metas atsisveikinti, Robinas pratrūko neįprastomis ašaromis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Jis nesijautė gerai, bet man nepasakojo viso to, kas vyksta. Nežinojau, kas jam yra, išskyrus tai, kad jis nebuvo laimingas“, – kalbėjo Billy.

Robinas, vis dar nežinodamas, kodėl jam sutriko sveikata, atvyko į Vankuverį filmuotis filme „Naktis muziejuje“. 

Jo grimo dailininkė Cheri Minns sakė, kad buvo akivaizdu, jog kažkas labai negerai. „Jis buvo visiškai prastos formos. Kiekvienos dienos pabaigoje jis verkdavo man ant rankų. Tai buvo siaubinga. Siaubinga. Bet aš tiesiog nieko nežinojau“, – sakė ji.

REKLAMA

Filmavimo aikštelėje jį ištiko didžiulis panikos priepuolis ir jis nustojo išeiti į lauką naktimis. Cheri bandė jį įtikinti atlikti kokį nors pasirodymą, kad atgautų pasitikėjimą savimi, bet Robinas palūžo, verkė: „Aš nebežinau kaip. Nežinau, kaip būti juokingu.“

Grįžus į Kaliforniją, jam buvo paskirti įvairūs antipsichoziniai vaistai, bet jie tik pablogino padėtį.

Tuo metu jis buvo įsuktas į paranojiškų minčių ratą, naktimis prabusdavo nerimaudamas, kad draugams gresia pavojus, ir nerimastingai mąstydavo apie vieną dalyką po kito, kurdamas iliuzijas.

REKLAMA

„Robinas buvo praradęs sveiką protą ir tai suvokė“, – sakė Siuzana medicinos žurnalui „Neurologija", atskleisdama, kad jis ne kartą sakė norįs „perkrauti savo smegenis“.

„Ar galite įsivaizduoti, kokį skausmą jis jautė, kai patyrė, kaip jis pats suyra? Ir ne nuo kažko, ko jis niekada nežinotų pavadinimo ar nesuprastų? Nei jis pats, nei kas nors kitas negalėjo to sustabdyti - joks protas ar meilė negalėjo to sulaikyti.“

Galiausiai atsakymas atėjo 2014 m. gegužės 28 d., kai gydytojai pranešė žinią, kad jis serga Parkinsono liga. Tačiau nors Siuzana tikėjosi, kad ją galima išgydyti, Robinas diagnoze netikėjo. Po to sekė daugybė tyrimų, vaistų, alternatyvių gydymo būdų ir net buvimas reabilitacijos centre, tačiau jo būklė vis blogėjo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

2014 m. rugpjūčio 11 d. Robinas pabučiavo žmoną, pasitraukė į savo miegamąjį su „iPad“. Tai buvo paskutinė jo gyvenimo naktis. Iš pradžių manyta, kad dėl to kalta depresija – kelias savaites prieš mirtį jis buvo daugiau nei prislėgtas.

Tačiau vėliau atlikus skrodimą paaiškėjo, kad iš tikrųjų jis sirgo Lewy kūnelio demencija – agresyviu, nepagydomu smegenų sutrikimu, kuris siejamas su didesne savižudybės rizika.

Tai antra pagal dažnumą neurodegeneracinė demencija po Alzheimerio ligos, kuri dažnai klaidingai diagnozuojama kaip Parkinsono liga dėl sutampančių simptomų, pavyzdžiui, motorinių funkcijų sutrikimo.

Savaitę prieš mirtį Robinui planuota atlikti neurologinius tyrimus. Tačiau net jei jam būtų buvusi nustatyta teisinga diagnozė, Siuzana mano, kad perspektyvos būtų buvusios labai niūrios.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų