Ukrainos agentūros „Unian“ žiniomis, A.Abromavičius atsistatydina dėl nesutarimo su prezidento Petro Parošenkos frakcijos pirmininko pavaduotoju Ihoriu Kononenka.
„Mes su komanda pasirengę pasitraukti nedelsiant. Prašau parlamento dėl mano atsistatydinimo balsuoti rytoj“, – trečiadienį spaudos konferencijoje sakė A.Abromavičius.
„Traukiuosi dėl smarkiai suaktyvėjusio priešinimosi bet kokioms reformoms šalyje. Tai – ne tik paramos ar politinės valios nebuvimas. Tai – aktyvūs veiksmai mūsų planuojamoms ir vykdomoms reformoms paralyžiuoti“, – sakė A.Abromavičius, kurį cituoja agentūra „Interfax“.
Mūru už A. Abromavičių: M. Saakašvilis ir A. Geraščenka
„Vakar ilgai kalbėjau su Aivaru Abromavičiumi ir jis papasakojo daug visko įdomaus. Ar ne apmaudu, kad lietuviai ir gruzinai priversti imtis šalies gynėjų nuo kai kurių „nešvarių“ asmenų, kurie nors ir gimė Ukrainoje, tačiau, prasiveržę į valdžią, daro žalą jos interesams,“ – savo „Facebook“ paskyroje rašė Michailas Saakašvilis.
Politikas patvirtino, kad „visos mūsų iniciatyvos dėl valstybės įmonių direktorių pakeitimo yra asmeniškai blokuojamos premjero per jo parankinį Igorį Kononenką ir dar kelias įtakos grupes“.
M. Saakašvilis pažymėjo, kad siūlys Radai „ne tik atstatydinti vyriausybę, tačiau ir kitą vyriausybę atskirti nuo galimų šešėlinių prezidentūros, premjero ar kitų frakcijų“.
Vidaus reikalų ministro Arseno Avakovo patarėjas, Rados deputatas Antonas Geraščenka taip pat suskubo išsakyti savo palaikymą Aivarui Abromavičiui: „už jo atsistatydinimą aš nebalsuosiu!“
„Ministro Aivaro Abromavičiaus pareiškimas dėl atsistatydinimo – purvinos viešos ir nematomos kampanijos prieš ministrų kabinetą ir tuos ministrus, kurie ne žodžiais, o savo darbais ėjo esminių reformų kryptimi, – tikino savo „Facebook“ paskyroje politikas. – Šiandien daugelis ministrų kabineto kritikų gavo atvirą atsakymą į tai, kas iš tiesų vyksta Ukrainos politikoje.“
Politikas piktinasi, kad nuo pat pirmosios ministrų kabineto paskyrimo dienos oligarchai, nustumti nuo jų mėgstamo „lovio“, reikalauja ministrų atsistatydinimo, nes jiems nepavyksta realizuoti savo finansinių interesų.
Vakarų valstybės apgailestauja dėl A.Abromavičiaus atsistatydinimo
Kijeve reziduojantys Vakarų valstybių ambasadoriai išsakė apgailestavimą dėl ekonomikos ministro Aivaro Abromavičiaus atsistatydinimo, pagyrę jo pastangas kovoti su korupcija ir įgyvendinti Ukrainos ekonomikai būtinas reformas.
„Esame labai nusivylę dėl ekonomikos plėtros ir prekybos ministro A.Abromavičiaus, kuris atnešė realių reformos rezultatų Ukrainai, atsistatydinimo“, – rašoma pareiškime.
Jį pasirašė Jungtinių Valstijų, Vokietijos, Prancūzijos, Britanijos, Kanados, Italijos, Japonijos, Švedijos, Šveicarijos ir Lietuvos diplomatinių misijų vadovai.
„Praėjusiais metais A.Abromavičius ir profesionali jo komanda žengė svarbius žingsnius – vykdė griežtas, bet reikalingas ekonomines reformas, kad padėtų stabilizuoti Ukrainos ekonomiką, išrautų su šaknimis endeminę korupciją, kad Ukraina atitiktų savo įsipareigojimus Tarptautinio valiutos fondo programai, kad būtų skatinamas didesnis atvirumas ir skaidrumas vyriausybėje“, – teigia diplomatai.
„Stabili, saugi ir klestinti Ukrainos ateitis pareikalaus plačios ir įvairialypės pasišventusių profesionalų, keliančių Ukrainos žmonių interesus aukščiau savųjų, komandos ilgalaikių pastangų. Svarbu, kad Ukrainos lyderiai atmestų į šalį savo siaurus interesus, šalies pažangai dešimtis metų trukdžiusių stambiųjų verslininkų interesus ir tvirtai siektų gyvybiškai svarbių reformų“, – rašoma pareiškime.
Apie atsistatydinimą trečiadienį netikėtai paskelbęs A.Abromavičius pareiškė, kad negali būti „širma korupcijai“, žlugdančiai jo pastangas atgaivinti karo nuniokotos šalies ūkį.
„Traukiuosi dėl smarkiai suaktyvėjusio priešinimosi bet kokioms reformoms šalyje. Tai – ne tik paramos ar politinės valios nebuvimas. Tai – aktyvūs veiksmai mūsų planuojamoms ir vykdomoms reformoms paralyžiuoti“, – sakė A.Abromavičius, kurį citavo naujienų agentūra „Interfax“.
Stebėtojų teigimu, Ukrainos ir Lietuvos pilietybę turinčio A.Abromavičiaus pasitraukimas paryškina nesutarimus provakarietiškoje prezidento Petro Porošenkos vyriausybėje ir atskleidžia sunkumus eurointegracijos kelyje.