• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kauno klinikų Onkologijos ligoninėje dar vienas skandalas. Apie galimai klastotus darbo grafikus prabilusi slaugytoja sako tapusi psichologinio smurto auka – mobingas ir patyčios kone per kiekvieną budėjimą. Aiškėja, kad ligoninę tikrinę Darbo inspekcijos specialistai rado įvairių pažeidimų.

Kauno klinikų Onkologijos ligoninėje dar vienas skandalas. Apie galimai klastotus darbo grafikus prabilusi slaugytoja sako tapusi psichologinio smurto auka – mobingas ir patyčios kone per kiekvieną budėjimą. Aiškėja, kad ligoninę tikrinę Darbo inspekcijos specialistai rado įvairių pažeidimų.

REKLAMA

Apie negeroves Kauno klinikų Onkologijos ligoninėje prabyla dar viena slaugytoja, 15 metų ten dirbanti Ilona atvirauja tapusi mobingo auka.

„Labai sunku eiti į darbą. Mobingas, patyčios, ištisai, nesibaigiančios, ištisai, praktiškai pusantrų metų“, – sako slaugytoja Ilona Juškevičienė.

Ilona pasakoja, kad visi nemalonumai prasidėjo, kai Paliatyviosios onkologijos skyriuje pamatė iškabintus darbo grafikus, kuriuose kai kurioms darbuotojoms buvo fiktyviai užrašytos papildomos darbo valandos.

REKLAMA
REKLAMA

„2019 m. liepą  buvo parodytos dvigubos buhalterijos valandos. Buvo užrašinėjamos valandos dienos metu dirbančioms slaugytojoms, kurios jų nedirbo. Tam grafike buvo 4, kitame, kiek žinau, 5“, – pasakoja I. Juškevičienė.

REKLAMA

Kiek metų tai tęsėsi – nežinia. Kilus slaugytojų nepasitenkinimui sušauktas susirinkimas ir atsakinga darbuotoja esą pripažino pildžiusi fiktyvius duomenis.

„Ji pripažino, kad valandos buvo užrašinėjamos, bet, jos teigimu, slaugytojos galėjo ir nepastebėti. Tad kyla klausimas, kadangi už valandas riekia pasirašinėti, kas dėjo parašus“, – teigia I. Juškevičienė.

Fiktyviems duomenims iškilus į viešumą – darbo grafikų sudarymo metodika pakeista, padažnėjo tikrinimai.

REKLAMA
REKLAMA

„Papildomos valandos buvo panaikintos, čia jau klinikos padarė, jos buvo panaikintos ir padalintos į etatus, viskas tapo legalu. Dabar tikrinami grafikai, darbuotojai, kurie dirba, ir to aiškumo daugiau“, – kalbėjo I. Juškevičienė.

Situacija dėl galimai klastojamų dokumentų ir fiktyvios buhalterijos susidomėjo Specialiųjų tyrimų tarnyba ir prokuratūra. Moteriai suteiktas pranešėjo statusas. Nors ikiteisminio tyrimo teisėsauga nusprendė nepradėti, galimo nusižengimo aplinkybes narpliojo Darbo inspekcija. Jos atstovai patvirtina, kad Onkologijos ligoninė pora metų iš eilės atsiduria tikrintojų akiraty. Atsakingi skyrių darbuotojai baudžiami.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Buvo nustatyti darbo ir poilsio pažeidimai, darbdavio įgaliotam asmeniui taikyta administracinio poveikio priemonė – bauda“, – sako Darbo inspekcijos Kauno skyriaus vedėjas Adas Baliukevičius.

Onkologijos ligoninės direktorius tikina, kad pažeidimai mažareikšmiai.

„Specialiosios tarnybos nuoseklų ir gilų tyrimą atliko ir tokios formuluotės apie galimai dvigubą buhalteriją nebuvo nė vienoj išvadoj. Konstatuota šiek tiek pažeidimų darbo laiko apskaitos žurnalų pildyme, buvo paskirta minimali nuobauda“, – pasakoja Onkologijos ligoninės direktorius Saulius Grižas.

REKLAMA

O ilgametė slaugytoja atvirauja, kad viską paviešinus dažnai jaučia psichologinį spaudimą, jai žeriami priekaištai dėl nebūtų dalykų.

„Pasakė, mums blogai, dabar ir tau bus blogai. Stengiasi kažką pritempti, kažkas kažko nepadarė, blogai padarė, ar, tarkim, mano padėjėja blogai sudėjo ligonio daiktus, kviečiasi mane ir su pakeltu tonu“, – teigia I. Juškevičienė.

Darbo inspektoriai sako sulaukę ne vieno skundo apie mobingą šioje ligoninėje.

„Buvo dėl psichologinio spaudimo, mobingo, dėl patyčių darbe. Esam gavę pranešimų pernai spalio, lapkričio, gruodžio mėnesiais, atlikom neplaninį patikrinimą, nustatyti pažeidimai“, – kalbėjo A. Baliukevičius.

REKLAMA

Onkologijos ligonė turi pažeidimus pašalinti – atlikti profesinės rizikos vertinimą.

„Žinau, kad iki kovo mėnesio duota, yra įvykdytas anketavimas, apklausa, viską esame padarę, kas tik mūsų prašoma, užpildę, perdavė. Jokių sisteminių pažeidimų net neleidžiu sau minties“, – sako S. Grižas.

Įstaigos direktorius tokius skundus linkęs nurašyti darbuotojų tarpusavio nesutarimams. O Generalinės prokuratūros duomenys verčia sunerimti, iš visų teisėsaugą pasiekiančių skundų dėl darbe vyraujančio mobingo, psichologinio smurto ar patyčių, net dešimtadalis pranešimų atkeliauja iš sveikatos įstaigų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų