Nuolat kažką veikti – toks buvo svarbiausias „zappiškos“ egzistencijos postulatas.
Beje, ne tik kūrybiniame, bet ir geografiniame kontekste. Per vis savo gyvenimą Zappa surengė daugiau kaip tūkstantį koncertų visame pasaulyje, atsiskleisdamas kaip puikus šoumenas ir tikras muzikinio kolektyvo lyderis.
Per kelis dešimtmečius nuolat kito muzikantų, dirbusių su Zappa, sudėtis. Kiekvieną kartą, keičiantis grupės sudėčiai, augo jos narių profesionalumas, o tai suteikė galimybę Frankui įgyvendinti pačius drąsiausius projektus bet kurioje muzikinėje srityje. Jis buvo labai reiklus grupės lyderis. Muzikantų tarpe vyravo numonė, kad gauti darbo pas Zappą tolygu aukščiausio profesionalumo pripažinimui. Ir iš tiesų – kiekviena jo grupės sudėtis buvo „tikrų profų“ žvaigždynas. Skirtingais laikotarpiais su Franku grojo smuikininkas Jean-Lucas Ponty, Adrianas Belew iš „King Crimson“, gitaristas Steve‘as Vai, Roy Estrada iš „Little Feat“, klavišininkas Donas Prestonas, būgininkas Terry Bozzio, Jimas Fielderis iš „Blood, Sweat & Tears”, klavišininkas George‘as Duke‘as, būgnininkas Aynsley Thomas Dunbar (dirbęs su „Whitesnake“, „UFO“, „Journey“, „Jefferson Starship“, Davidu Bowie, Ianu Hunteriu, Sammy Haggaru, Johnu Mayallu, Lou Reedu, Jeffu Becku), Eddie Jobson iš „Roxy Music“, saksofonistai broliai Randy ir Michaelas Breckeriai ir daugelis kitų, vėliau tapusių solidžiais šiuolaikinės muzikos atstovais. Rinkdamas muzikantus tiek albumų įrašams, tiek ir gastrolėms Frankas išskirtinai vadovavosi tik savo nuojauta, kuri retai jį pavesdavo.
„Atsipalaiduokite, prašau, atsipalaiduokite! – nuteikdavo žodžiu publiką prieš savo pasirodymus muzikantas. Tačiau neleisdavo atsipalaiduoti sau nei minutei, atlikdamas įmantrias kompozicijas, demonstruodamas iš kojų verčiančias grupės narių improvizacijas, taip pat visaip publiką trikdydamas, provokuodamas ir linksmindamas. Savaime aišku, linksmindamasis kartu su ja.
Franko Zappos koncertinių įrašų kiekis tikrai įspūdingas, na o nelegalių ‚bootlegų“ aplamai neįmanoma suskaičiuoti. Jo vingiuotas gastrolių kelias buvo gausus tiek įvairiausių įdomybių, tiek ir grandiozinių nesėkmių.
Vienas iš pritrenkiančių įvykių jo koncertų metu įvyko Floridoje, kuomet scenoje spontaniškai buvo sukurta „The Mothers Of Invention Ištikimybės Priesaika Anti-Nešvankybėms“. Franko žodžiais, šios priesaikos atsiradimo istorija yra tokia: „Jimas Morrisonas, grupės „The Doors“ vokalistas, kelios dienos iki mūsų koncerto policijos buvo areštuotas už tai, kad scenoje viešai demonstravo savo lyties organą. Roko koncertų organizatoriai buvo apimti baimės ir panikos: „Nejaugi ši niekinga kompanija, kurią aš pasamdžiau pasirodymui, šiandien scenoje sugalvos padaryti TĄ PATĮ?“ Atvykę į minėtą koncertą mes iškart susitikome su barzdotu vyruku, kuris pareikalavo iš mūsų prisiekti, kad mes nesiruošiame daryti nieko tokio, kas galėtų įžeisti šios varganos salės sienas. Priesaika, kurią aš sukūriau tiesiog scenoje, buvo skirta nuimti įtampą, tūnojusią to vištgaidžio smegenyse“. Priesaika buvo tokio turinio (Zappa iškilmingai sakė ją, o muzikantai darniu choru kartojo paskui jį žodis į žodį):
Zappa: Taigi, pasiklausykite, nes tai labai svarbu! Prašau dėmesio! Aš dabar viešai tai pareikšiu. Štai čia kontrakte pasakyta, kad jei šiandien šioje scenoje įvyks kažkas blogo...
Publika: Buuuuuuuu!! !
Zappa: Mes tik norime jus patikinti, kad mes suintersuoti šiandien atlikti savo darbą kuo kiečiau. Kad tai patiktų jums!
Publika: Taip!
Zappa: Todėl labai svarbu yra įrodyti mūsų gerus ketinimus ir iškilmingai tarti “Priesaikos prieš nešvankybes scenoje” žodžius.
Publika: Taip! Taip!
Zappa: Tegul grupės nariai kartoja paskui mane… Aš, Frankas, remiantis šio rokenrolinio kontrakto sąlygomis ir debiliškais Floridos valstijos įstatymais, o taip pat taisyklėmis, kurias nustatė įvairaus plauko runkeliai, IŠKILMINGAI PRISIEKIU JOKIOMIS APLINKYBĖMIS ŠIOJE SCENOJE NERODYTI SAVO:
ŠLANGO
MIKO
SMAUKALO
BIMBALO
MYŽIAKLIO
RABARBARO
IR/ARBA PENIO.
Visa tai negalioja privačių vakarėlių „Ramada Inn“ tipo moteliuose metu“.
Koncertas buvo visiškai pavykęs dar jam net neprasidėjus...
„Namie aš dažniausiai esu paskendęs darbuose ir vengiu bet kokio bendravimo. Kai išeinu į sceną, aš pasikeičiu kardinaliai. Be šito scenoje aš būčiau visiškai nuobodus ir neįdomus. Kai mes siekiame sukurti tam tikrą „valdomai-spontaniško“ reginio rūšį, dalyvaujant žiūrovams, tai auditorija jaučia savo betarpišką buvimą tame vyksme, ir savo, kaip vienintelės to vyksmo priežasties, reikšmę.“ Frankas Zappa
Vienintelis Baltijos šalyse projekto „Zappa plays Zappa“ koncertas, kuriame Maestro Franko Zappos sūnus Dweezilas Zappa su grupe atliks genialaus tėvo kūrinius, įvyks 2009 m. birželio 4 d. Vilniuje, „Forum palace“, klube „balsas.lt“. Bilietus į šį renginį galima įsigyti visose „Bilietai LT“ kasose ir internetu: http://www.bilietai.lt/axtweb/view/evt-desc/1.0-lt-EDS001000004577.