41
Andrea Trinchieri  (Erikas Ovčarenko/ BNS nuotr.)

Nuostabiai pusfinalį pradėjęs Kauno „Žalgiris“ leido oponentams sugrąžinti intrigą, tačiau galiausiai iškovojo užtikrintą pergalę. Andrea Trinchieri auklėtiniai namuose 93:72 (33:14, 15:24, 18:22, 27:12) pranoko Panevėžio „7bet-Lietkabelį“ ir pusfinalio serijoje iki trijų pergalių išsiveržė į priekį 1:0.

41

Po pergalės žalgiriečių strategas Andrea Trinchieri pripažino, kad rungtynėse buvo geri tik du kėliniai, kurie ir leido pasiekti pergalę.

„Pirmas ir ketvirtis kėliniai buvo tokie, kokių ir norime. Antras ir trečias kėliniai buvo labai prasti, tad teko rungtynes laimėti du sykius.

Atsipalaidavome per anksti ir be aiškios priežasties. Panaudojau visą sudėtį, kad turėtume pakankamai energijos. Turime tobulėti, bet svarbiausia, kad rungtynės laimėtos ir serija 1-0 mūsų naudai“, – sakė A.Trinchieri.

Ar agresyvumas ir koncentracija buvo pagrindinis akcentas rungtynių pradžioje?

Taip, bet šiandien buvome labai blogi prieš G. Oreliką. 6 tritaškiai. Dirbsime ties tuo, nes tokie dalykai tau gali kainuoti rungtynes. Laimei, dabar nereikia komentuoti pralaimėjimo. Mes pradėjome gerai, bet... Atrodo, kad visi ritme, judiname kamuolį, žaidžiame gerai gynyboje, bet mes tiesiog nustojame žaisti.

L.Lekavičius tapo „X faktoriumi“, bet jį išleidote į aikštelę tik trečiajame kėlinyje. Ar toks buvo planas?

Aš norėjau turėti Džokerio kortą ir nežinojau, kada norėsiu ją panaudoti, bet kai ją panaudojau, Lukas buvo puikus. Jis yra puikus žaidėjas, nes žengė į aikštelę po 26 minučių ir jis turi žudiko veidą. Jis negalvoja: „O, jis mane panaudojo paskutinį.“ Jis nuolat galvoja, kaip būti produktyviu ir laimėti rungtynes. Jis buvo labai labai geras.

D.Sirvydis užbaigė mačą su -4 naudingumo balais. Kas svarbiausia jį stabdant?

Jis žaidžia nuostabų sezoną. Jis turi dydį, yra kairiarankis ir gali mesti į krepšį. Labai svarbu turėti gynėją, kuris būtų tokio pačio dydžio, kaip Sirvydis. Tomas atliko gerą darbą, mes nepadėjome jam dviejose situacijose po užtvarų dėl koncentracijos stokos. Dabar yra tik 1:0. Mes buvome geri su Sirvydžiu, blogi su Oreliku. Mums reikia patobulėti prieš antrąsias rungtynes nes jos bus kita istorija.

Tuo tarpu panevėžiečių treneris Nenadas Čanakas po nesėkmės sakė:„Sveikinimai žalgiriečiams. Atsiliekame serijoje 0-1, bet, kaip visada sakau, tai lyg teniso setai. Po tokios pradžios rungtynėse mums buvo labai sunku toliau žaisti. Su tokiu žaidimu, kokį rodėme susitikimo pabaigoje, jau galime kovoti su „Žalgiriu“.

Visgi, kai pirma tenka kovoti su vidiniais demonais, tada pasidaro sudėtinga. Tikiuosi, kad kitame mače kausimės geriau. Per mažiau nei 10 pirmų minučių jau turėjome 19 taškų deficitą. Prieš Eurolygos komandą po tokios atkarpos negali nieko daugiau tikėtis. Žinoma, džiaugiuosi, kaip mums pavyko sugrįžti į rungtynes. Jei žaisime kartu, galime kautis. Turėjome sunkią seriją ketvirtfinalyje, mus kamuoja traumos, neturime trijų svarbių žaidėjų, stinga energijos ir šviežumo. Jei laikysimės žaidimo plano, būsime susitelkę, galime kautis su kauniečiais“.