Kompanija „Backblaze“, kuri savo duomenų saugojimo sistemose apie penkerius metus eksploatuoja maždaug 25 000 vartotojiškos klasės kietųjų diskų, paskelbė gana įdomią informaciją, susijusią su jų ilgaamžiškumu. Kartu pateiktos prognozės, padarytos remiantis savais statistiniais duomenimis ir kitais šaltiniais. Tikslas – sužinoti, kaip ilgai veikia kietieji diskai intensyvaus naudojimo sąlygomis.
Statistiniai duomenys rodo, jog tikimybė, kad kietasis diskas suges per pirmus 1,5 metų, yra lygi 5,1%. Per kitus pusantrų metų ši tikimybė sumažėjo iki 1,4%. Viršijus 3 metų rodiklį, gedimo tikimybė jau siekia 11,8%. Tyrimo autoriai teigia, kad maždaug 80% kietų diskų sėkmingai veikia pirmus 4 eksploatacijos metus.
Remiantis gautais duomenimis, ekspertai padarė išvadą, kad mažiau nei pusė kietųjų diskų sugeba sėkmingai dirbti 6 metus. Antra vertus, iki tikslios statistikos gavimo trūksta šiek tiek laiko.
„Backblaze“ žada publikuoti atitinkamus duomenis kas ketvirtį. Žinia, statistika yra gana slidus dalykas, todėl reikėtų atsižvelgti į tyrimo metu buvusias sąlygas (intensyvus naudojimas) ir kitus faktorius. Kaip rodo praktika, kaupikliai gali veikti ir 9 ar 10 metų, jei pasiseks. Bet kokiu atveju, reikia visuomet prisiminti, kad kietasis diskas dėvisi, taigi daryti atsargines duomenų kopijas būtina.