• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Apie trečdalis milijono gyventojų tebėra pasirašę brangesnes negu 28 centai už kilovatvalandę elektros pirkimo sutartis. Jau po pustrečios savaitės jiems elektra brangs, mat nebegaus valstybės kompensacijų. Ne visos bendrovės žada sumažinti nuo kito mėnesio tokiems klientams tarifus vienašališkai.

Apie trečdalis milijono gyventojų tebėra pasirašę brangesnes negu 28 centai už kilovatvalandę elektros pirkimo sutartis. Jau po pustrečios savaitės jiems elektra brangs, mat nebegaus valstybės kompensacijų. Ne visos bendrovės žada sumažinti nuo kito mėnesio tokiems klientams tarifus vienašališkai.

REKLAMA

Be to, rinkoje nebelieka ilgesnių kaip 2 metų fiksuotų kainų sutarčių. Seime stringa ir energetikos ministro planas jau po metų Lietuvą atjungti nuo Rusijos elektros tinklo.

Vilkaviškietė Teresė elektros rinkos liberalizavimo patirtį pradėjo nuo „Perlas energijos“. Šiai bankrutavus, moteris su kitu tiekėju pasirašė dvejų metų sutartį ir jos dieninis tarifas dabar 29 centai už kilovatvalandę. Dabar elektros tiekėjai siūlo dar pigesnių planų, tačiau moteris jais nepasitiki.

„Perėjau į „Perlą“ pabaigoje terminų. Mėnesį pabuvau ir tas dingo, ir viskas“, – blogos patirties tikino turinti vilkaviškietė.

REKLAMA
REKLAMA

Vyriausybei nusprendus nuo kito mėnesio nebemokėti kompensacijų už elektrą, Teresei elektra pabrangs, tačiau ji dar kartą keisti sutartį nebedrįsta.

REKLAMA

„Kad viskas būtų aišku, tai taip, o čia viskas nežinomybė tokia. Painiava baisi“, – baiminasi ji.

Ir tokių kaip Teresė, kurie artėjant elektros kompensacijų pabaigai tebeturi brangesnes nei 28 ct už kilovatvalandę elektros pirkimo sutartis – daugiau kaip 300 tūkst. Dauguma jų – bendrovės „Igtinis“ klientai. Įmonė ragina paskubėti ir pasikeisti sutartis į mažesnius nei 28 centai tarifus, išbandyti pigiausius su birža susietus planus. Jei ne, nuo liepos tarifus sumažins vienašališkai, tačiau už elektrą reikalaus mokėti 28 centus.

REKLAMA
REKLAMA

„Nepasikeitusių yra apie trečdalis klientų. Nuo liepos 1 jiems bus taikoma 28 ct kaina. Sumažinsime kainas, kad jie nepajaustų pokyčio“, – susidariusią situaciją komentavo „Ignitis“ atstovas Artūras Ketlerius.

Bendrovė „Enefit“ taip pat žada sumažinti tarifus vienašališkai iki 28 centų. Be to, įmonė naujiems klientams nebesiūlo ilgesnių nei 2 metų fiksuotos kainos sutarčių. Nuo liepos Seimo priimtas įstatymas draus taikyti baudas už sutarties nutraukimą anksčiau laiko, tad įmonė nusprendė, kad ilgesnių nei 2 metų planų siūlyti neapsimoka.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Turime nelygiavertę situaciją su labai nepamatuojama rizika. Rizikos veiksnys nebeleidžia teikti ilgalaikių kontraktų“, – TV3 žinioms sakė „Enefit“ vadovas Vytenis Koryzna.

Bendrovėje „Elektrum Lietuva“ brangesnių nei 28 ct fiksuotų tarifų sutarčių vienašališkai nekeis ir lauks, kol patys klientai susiprotės.

„Tyčia neplanuoti, nežadėti vartotojams, kad jie padarytų teisingiausią sprendimą. Ką girdime iš konkurentų, vienašališki mažinimai nėra geriausias variantas vartotojui, lyginant kainas, kurias gali pasirašyti su mumis šiandien“, – teigė „Elektrum Lietuva“ vadovas Martynas Giga.

REKLAMA

VERT paskelbus, kad nuo liepos visuomeninis tarifas bus 22,26 ct už kilovatvalandę, nepriklausomi elektros tiekėjai siūlo 6, 12 ir 24 mėnesių fiksuotus tarifus nuo 21 iki 33 centų.

Stringa atsijungimo nuo rusiškojo BRELL elektros tinklo planas

O Energetikos ministerijos planas jau po metų sinchronizuotis su Europos elektros tinklais ir atsijungti nuo rusiškojo BRELL elektros tinklo, Seime stringa. Opozicijai paskelbus boikotą dėl to, kad ministrė Agnė Bilotaitė vengia pasiaiškinti dėl neteisėtos migracijos valdymo, Seime neįvyko balsavimas ir dėl spartesnio Lietuvos elektros sistemos sinchronizavimo.

REKLAMA

„Vienintelė grandinė, kuri mus riša prie buvusios Sovietų Sąjungos. Tą grandinę nusikirsti reikia kuo greičiau, bet padaryti saugiai. Pabaigtos studijos, kurių pagrindinė Lenkijos Gdansko instituto, kuri sako, kad greita sinchronizacija įmanoma ir be neigiamų pasekmių“, – teigė energetikos ministras Danius Kreivys.

Visgi opozicijos atstovai abejoja, ar ministrui pavyks įgyvendinti savo pažadus pusantrų metų anksčiau atsijungti nuo Rusijos elektros sistemos, mat be Latvijos ir Estijos kiltų elektros brangimo rizika.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Jei Latvija ir Estija nedalyvautų greitoje sinchronizacijoje, gali atsitikti atvejų, mes turėtume naudoti kogeneracines elektrines elektros gamybai, tada elektros savikaina išaugtų“, – svarstė frakcijos „Vardan Lietuvos“ narys Algirdas Butkevičius.

Energetikos ministerijos vadovai viliasi, kad Seimui pritarus spartesniam elektros sistemos sinchronizavimui su kontinentinės Europos tinklais, tai būtų papildomas stimulas Lietuvą sekti ir kol kas neskubančioms Estijai ir Latvijai.

Daugiau detalių ieškokite TV3 žinių reportaže, esančiame straipsnio pradžioje. 

Bus rinkimai, nepamirškit šitos Kreivio elektros prichvatizacijos, tikiuosi aferistai atsidurs tenkur nusipelno, apie Ignitį- tai kolūkis geriau mokėjo tvarkytis.
Nieko nesuprantu,kam mums tokia valdžia,jei nesugeba gyventojų aprūpint būtiniausiais dalykais,kaip elektra ir dujos,kurių turguj nenusipirksi, tai kam tada reikalinga energetikos ministerija?
kiek galima ??? patys keiskit ,kas jau nori moket brangiai ,nesveiki gal kokie....norisi ramybes !!!
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų