Tyrimą atliko St Andrews universiteto mokslininkai. Komanda surinko studentų nuotraukas ir susiejo jas su gaunamais pažymiais.
Iš įvairių kursų ir specialybių buvo atrinkta 100 tyrimo dalyvių. Suskirstyti į keturias grupes, jie vertino nuotraukose matomų asmenų patrauklumą, protingumą, sąžiningumą ir akademinius pasiekimus. Palyginus gautus vertinimų rezultatus paaiškėjo, kad gražūs ir patrauklūs asmenys dažniau buvo vertinami kaip pasiekiantys geresnių rezultatų. Tačiau tikrovėje nebuvo nustatyta jokio ryšio tarp išvaizdos ir akademinių pasiekimų.
Šis reiškinys žinomas kaip „patrauklumo aureolė“.
Antroje tyrimo dalyje komanda panaikino šią vadinamąją „patrauklumo aureolę“ - kompiuterinių programų pagalba buvo sukurti „standartizuoti“ veidai – su neutralesnėmis išraiškomis, be makiažo, papuošalų, etc. Kiekvienam tokiam „standartizuotam“ veidui taip pat išvestas pažymių vidurkis. Pakartojus tyrimą ryšys buvo aptiktas tik tarp sąžiningumo ir gerų rezultatų.
„Nepaisant senos patarlės „Nespręsk apie knygą iš viršelio“, veido bruožai dažnai nulemia pirmus įspūdžius ir turi įtakos mūsų sprendimams. Mokslinėje literatūroje patvirtinta, kad tam tikri veido bruožai padeda įvertinti asmens protingumą ar sveikatą, tačiau jais pasitikėti pavojinga, nes vertintoją veikia „patrauklumo aureolė“. “, - sako St Andrews universiteto mokslininkai.