• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Į naujienų portalą tv3.lt kreipėsi anykštėnas Mindaugas (pavardė redakcijai žinoma – aut. past.), kurio žmona šiuo metu išgyvena skaudžią dėdės netektį. Jis tvirtina, kad šios nelaimės jų šeimoje galėjo neįvykti, jeigu Panevėžio Respublikinės ligoninės, kurioje buvo gydomas velionis vyras, medikai būtų labiau rūpinęsi savo pacientu. Ligoninės atstovai sako apgailestaujantys dėl paciento artimųjų netekties, tačiau teigia situacijos plačiau pakomentuoti negalintys.

Į naujienų portalą tv3.lt kreipėsi anykštėnas Mindaugas (pavardė redakcijai žinoma – aut. past.), kurio žmona šiuo metu išgyvena skaudžią dėdės netektį. Jis tvirtina, kad šios nelaimės jų šeimoje galėjo neįvykti, jeigu Panevėžio Respublikinės ligoninės, kurioje buvo gydomas velionis vyras, medikai būtų labiau rūpinęsi savo pacientu. Ligoninės atstovai sako apgailestaujantys dėl paciento artimųjų netekties, tačiau teigia situacijos plačiau pakomentuoti negalintys.

REKLAMA

Kaip pasakoja anykštėnas, miręs jų giminaitis (1965 m.) buvo vienišas, todėl juo rūpinosi sesuo ir dukterėčia, Mindaugo žmona. Velionis vyras dirbo fizinį darbą parduotuvėje ir jau kurį laiką jautė kojų skausmus. Pastūmėtas darbovietės vadovų, jis nusprendė apsilankyti pas gydytojus. Po vizito paaiškėjo, kad vyrui reikalinga abiejų kojų kraujagyslių valymo operacija.

Susmuko vos išėjęs iš ligoninės

Mindaugas nurodo, kad velionis žmonos dėdė į Panevėžio Respublikinę ligoninę gydymui buvo paguldytas rugpjūčio 24 dieną. Po minėtos operacijos, praėjus kelioms dienoms, rugpjūčio 26 dieną, jis buvo išleistas namo. Laukdamas, kol jo atvažiuos pasiimti, vyras pasijuto blogai. Jis dar bandė susisiekti su jo pasiimti atvykstančiu asmeniu, bet to padaryti nebesuspėjo.

REKLAMA
REKLAMA

„Jis praktiškai neišėjo iš ligoninės teritorijos, ėjo link stotelės, kur turėjo jį paimti ir parvežti į Anykščius, ir jam pasidarė negerai. Atvykęs asmuo jau rado aplink jį esančius medikus ir žmonos dėdė buvo išvežtas į reanimaciją. Kaip suprantu iš reanimacijos gydytojų, jam buvo prasidėjęs vidinis kraujavimas“, – sako Mindaugas.

REKLAMA

Anykštėnas pasakoja, kad jo žmonos dėdė reanimacijoje išbuvo apie parą, tačiau vyro gyvybės išgelbėti nepavyko. Mindaugas teigia, kad į minėtą ligoninę nuvykus jam, jo žmonai (paciento dukterėčiai) ir velionio seseriai, nebuvo atsakyta, kodėl jų giminaitis po operacijos buvo taip greitai paleistas.

„Mums nuvažiavus rugpjūčio 27 dieną nebuvo paaiškinta, kodėl taip įvyko. Kodėl žmogų paleido ir jis vos išėjęs už durų sukniubo? Į šiuos klausimus jie man neatsakė. Matosi, kad jie supranta, kad negerai čia atsitiko, gal kažkas ką nors praleido.

REKLAMA
REKLAMA

Tas žmogus buvo tokio charakterio, kad nieko nereikalaudavo. Aš tai būčiau reikalavęs, klausęs, ar tikrai bus viskas gerai, gal galite mane dar šiek tiek palaikyti ligoninėje? O jam pasakė eiti namo ir jis išėjo.  Žiauriausia, kad išleidžiant pacientą turėjo nujausti, gal spaudimas ar kažkas, juk netrūksta kraujagyslės taip, gal reikėjo jį dar palaikyti.

Kodėl jis buvo paleistas? Ar paslaugos buvo kokybiškai suteiktos? Ar įvyko medicininė klaida, ar aplaidumas? Ar prieš išleidžiant pacientą namo, buvo atlikti visi reikalingi medicininiai tyrimai?“, – pykčio neslepia Mindaugas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Anykštėnas teigia, kad jų šeima šį klausimą nori iškelti tikėdamiesi tokiu būdu atkreipti visuomenės dėmesį ir padėti kitiems žmonėms išvengti tokių nelaimių.  

„Žmogus nutarė susitvarkyti sveikatą ir numirė. Nežinau, man čia kosmosas. Aš pats asmeniškai nebepasitikiu medikais, nežinau, ką reikėtų daryti, jeigu man pačiam kažkas atsitiktų su sveikata. Nebežinau, kur reiktų gydytis. Mes nieko jau nebepakeisime, bet galbūt galime pakeisti būsimų pacientų situaciją“, – teigia Mindaugas.

REKLAMA

Ligoninė situacijos plačiau nekomentuoja

Naujienų portalui tv3.lt susisiekus su Respublikinės Panevėžio ligoninės komunikacijos specialistu Vytautu Riaubiškiu, ši situacija buvo pakomentuota ir iš ligoninės pusės.

„Suprantame velionio artimųjų skausmą dėl šios nemalonios situacijos ir nuoširdžiai užjaučiame Juos. Kuomet sprendžiami žmogaus sveikatos ar gyvybės klausimai, o, ypač, artimųjų, visada tai labai jautru, skaudu, liūdna...

REKLAMA

Informuojame Jus, kad Respublikinės Panevėžio ligoninės administracija nėra gavusi jokio žodinio ar rašytinio velionio artimųjų prašymo, liečiančio minėtą atvejį.

Neturėdami pretenzijos ir tikslesnių šią situaciją apibūdinančių duomenų, nebuvo atliekamas vidinis tyrimas, tad pateikti kokius nors paaiškinimus šiuo klausimu negalime“, – atsakyme raštu teigia komunikacijos atstovas.

V. Riaubiškis teigia, kad ligoninė negali plačiau pakomentuoti situacijos ir suteikti informacijos apie velionio gydymo eigą ar kitus su šiuo asmeniu susijusius dokumentus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„VšĮ Respublikinė Panevėžio ligoninė, vykdydama savo veiklą, privalo laikytis ir laikosi Lietuvos Respublikos įstatymų, kurie nustato tvarką ir terminus kada ir kokiu būdu bei kam gali būti teikiama informacija apie pacientą.

Atkreipiame dėmesį, kad Lietuvos Respublikos Seimo 1996 m. spalio 3 d. patvirtinto įstatymo Nr. I-1562 „Lietuvos Respublikos pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymas“ 8 straipsnio 3 dalyje yra nustatyta: „Visa informacija apie paciento buvimą sveikatos priežiūros įstaigoje, gydymą, sveikatos būklę, diagnozę, prognozes ir gydymą, taip pat visa kita asmeninio pobūdžio informacija apie pacientą turi būti laikoma konfidencialia ir po paciento mirties“, – nurodo ligoninės atstovas.

REKLAMA

Apgailestauja dėl paciento mirties

Komunikacijos specialisto teigimu, jeigu pacientai ar jų artimieji mano, kad ligoninės personalas, jų manymu, pasielgė galimai klaidingai, jie gali raštu ar žodžiu kreiptis į ligoninės administraciją.

„Respublikinės Panevėžio ligoninės administracija užtikrina, kad, turėdama šiuos duomenis, nedelsiant pradės vidinį tyrimą, siekiant objektyviai išsiaiškinti visas aplinkybes.

REKLAMA

Atlikus tyrimą velionio artimiesiems, jei jie to pageidaus, bus pateiktos visos su šiuo tyrimu susijusios išvados. Suprantame, kad kiekvienas panašus atvejis labai rūpi visiems – pacientams, jų artimiesiems, ligoninei.

Todėl išsamus jo išsiaiškinimas ir objektyvių išvadų pateikimas yra labai svarbus. Dar kartą nuoširdžiai apgailestaujame dėl velionio mirties ir užjaučiame Jo artimuosius“, – rašoma V. Riaubiškio atsakyme.

Dulkio reformos pasekmė. Toliau bus dar blogiau.
NIEKO ČIA NAUJO. NIEKAM NEVERTI MŪSU DAKTARAI, NIEKS NIEKO NEŽIŪRI TIK PATYS SAVE. SEIMAS VISAI NUSIRITO. TAD NĖR KA IR PASAKYTI DAUGIAU. GĖDA.
Kiek tu i kapus pasiuntei daktareli? Panevėžyje dirbi?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų