Šiauriniame Lombardijos regione mirė virusu COVID-19 užsikrėtusi moteris. Ji tapo antrąja šios ligos auka Europoje po penktadienį tame pačiame regione mirusio 78 metų vyro.
Nauja užsikrėtimų COVID-19 banga Italijos šiauriniuose regionuose paskatino keliuose miestuose paskelbti nurodymą uždaryti viešąsias erdves, įskaitant parduotuves, biurus ir bendruomenių centrus, atšaukti viešus renginius ir paraginti gyventojus likti namuose.
Italijoje antras žmogus mirė nuo komplikacijų, susijusių su naujojo koronaviruso infekcija, šeštadienį pranešė naujienų agentūra ANSA.
Šiauriniame Lombardijos regione mirė virusu COVID-19 užsikrėtusi moteris. Ji tapo antrąja Europos šalies piliete, mirusia nuo šios ligos po penktadienį kaimyniniame regione mirusio 78 metų vyro.
Nauja užsikrėtimų COVID-19 banga Italijos šiauriniuose regionuose paskatino keliuose miestuose paskelbti nurodymą uždaryti viešąsias erdves, įskaitant parduotuves, biurus ir bendruomenių centrus, atšaukti viešus renginius ir paraginti gyventojus likti namuose.
Ant Lombardijos regiono 15 tūkst. gyventojų turinčio Kodonjo miestelio skubios pagalbos skyriaus durų buvo matyti užrašas „Įeiti draudžiama“. Čia užsikrėtimas virusu nustatytas jau trims asmenims, įskaitant 38 metų vyrą, kurio gyvybę šiuo metu palaiko aparatai.
Penktadienį 78 metų į pensiją išėjęs mūrininkas iš netoliese esančio Veneto regiono Padujos miesto apylinkių tapo pirmuoju europiečiu Europoje, mirusiu nuo koronaviruso.
ANSA pranešė, kad antrąją viruso auka tapo moteris, tačiau išsamesnės informacijos nepateikė.
Italijos sveikatos apsaugos ministras pranešė, kad penktadienį miręs Adrianas Trevizanas buvo paguldytas į ligoninę 10 dienų anksčiau dėl sveikatos sutrikimo, nesusijusio su koronaviruso infekcija.
Jis buvo vienas iš dviejų virusu užsikrėtusių asmenų Veneto regione, kur, patvirtinus užsikrėtimą dar vienam 53 metų vyrui, bendras užsikrėtusiųjų skaičius padidėjo iki trijų, televizijos „Rai24“ žinių laidai pranešė Veneto administracijos vadovas Luka Dzaja.
Lombardijoje užsikrėtimas virusu nustatytas 16 žmonių, o regionas ėmėsi skubių priemonių izoliuoti paveiktas teritorijas.
Iš karto nebuvo žinoma, ar 53 metų vyras yra įtrauktas į šį skaičių, ar tai yra naujas atvejis.
Romoje dėl viruso gydomi trys karantinuoti asmenys.
Neveikiančios parduotuvės
Kodonjo centre veikė tik viena kepyklėlė ir vaistinė, o likusių parduotuvių virtinose buvo matyti užrašai, pranešantys, jog parduotuvės uždarytos vadovaujantis savivaldybės potvarkiais.
Vietos ligoninėje ankstyvą šeštadienį nebuvo pastebima aktyvesnės veiklos, išskyrus slaugytojus ir kitus darbuotojus, bebaigiančius naktinę pamainą.
Kodonje užsikrėtimas virusu taip pat nustatytas minėto 38 metų vyro žmonai, kuri yra aštuonis mėnesius nėščia, ir dar vienam vyrui.
Dar trijų miestelio gyventojų pirminiai testai pasirodė besantys teigiami, o dabar laukiama galutinių rezultatų.
Nuo gruodžio mėnesio virusas COVID-19 jau nusinešė daugiau nei 2,2 tūkst. žmonių gyvybes Kinijoje, kur ir kilo epidemija.
Kitose šalyse nuo viruso jau mirė keliolika žmonių. Šiuo metu užsikrėtimų virusu užfiksuota 27 šalyse ir teritorijose.
Praėjusį sekmadienį Prancūzijoje nuo koronaviruso mirė 80 metų turistas iš Kinijos.
Šiaurės Italijos regionuose daugiau nei 50 tūkst. gyventojų buvo paprašyta likti namuose ir savaitei uždrausti visi vieši renginiai, tokie kaip karnavalai, mišios ar sporto renginiai.
Kodonjo meras Frančeskas Paserinis teigė, kad vietos gyventojai yra „nepaprastai susirūpinę“ dėl mirtinos ligos plitimo.
Išaugo sergamumas Pietų Korėjoje
Pietų Korėja šeštadienį pranešė, kad užsikrėtusiųjų naujuoju koronavirusu šalyje per keturias dienas padaugėjo šešeriopai iki 346 žmonių.
Dauguma šių užsikrėtimų siejami su viena bažnyčia ir ligonine ketvirtajame pagal dydį šalies mieste ir jo apylinkėse.
Pirminiai užsikrėtimo atvejai buvo susieti su Kinija, bet nauji užsikrėtimai Pietų Korėjoje ir Irane, kur mažiausiai keturi žmonės mirė, nerodo aiškaus ryšio su kelionėmis į šią šalį.
Kinija šeštadienį paskelbė, kad naujų užsikrėtimo atvejų skaičius reikšmingai sumažėjo – per parą koronoviruso infekcija diagnozuota tik 397 žmonėms. Dar 109 žmonės mirė nuo šios ligos, daugiausiai – protrūkio epicentru tapusioje Hubėjaus provincijoje. Penktadienį šalyje buvo užregistruoti 889 nauji užsikrėtimo atvejai.
Nuo protrūkio pradžios gruodį Kinijos žemyninėje dalyje užsikrėtė 76 288 žmonės ir 2345 iš jų mirė. Šalyje taikomos griežtos karantino priemonės ir kelionių suvaržymai.
Pietų Korėjoje iš 142 naujų užsikrėtimo atvejų 131 užfiksuotas Degu mieste ir aplinkiniuose regionuose.
Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) perspėjo, kad naujieji židiniai, tiesiogiai nesusiję su kelionėmis į Kiniją, panašūs į susidariusius Pietų Korėjoje, Irane ir šiaurės Italijoje, galimai rodo, kad lieka vis mažiau laiko suvaldyti protrūkio plitimą.
„Galimybių langas tebėra. Tačiau mūsų galimybių langas siaurėja“, – sakė PSO generalinis direktorius Tedrosas Adanomas Gebrejesusas.
„Turime veikti greitai, kol jis visiškai neužsidarė“, – pridūrė pareigūnas.
PSO vadovas ypatingą dėmesį atreipė į padėtį Irane, kur per dvi dienas buvo nustatyti 18 užsikrėtimo virusu COVID-19 atvejai ir mirė keturi žmonės. Be to, viena moteris virusą iš Irano pernešė į Libaną, o kitas keleivis – iš Irano į Kanadą.
“Šie taškai labai neraminantys. Laikykite juos taškais arba tendencijomis“, – kalbėjo Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas.