Kodėl „Anties“ bumo laikais nenorėjote tapti politiku, partijos dalimi?
Masinį žmonių ėjimą į įvairius socialinius judėjimus, politiką siečiau su tam tikra revoliucine padėtimi, kai valstybėje, tautoje bręsta kitokios nuotaikos. Daugelis dalyvavo Sąjūdyje, nebuvau išimtis, tai buvo natūralus dalykas. Esu architektas, muzikantas, todėl politika nėra mano sritis.
Negi žmonės neklausia, kodėl netapote prezidentu?
Aš tokio dalyko niekada nesvarsčiau, nors draugai juokais tokią idėją yra išsakę. Manau, kad egzistuoja nemažai nuomonės lyderių, kuriuos lengva pastebėti savo profesinėse, visuomeninėse, meninėse veiklose.
Su jais kalbasi žiniasklaida, kviečiasi pasisakyti, todėl susiformuoja jų tam tikri paveikslai, nuomonių laukai, tad kažkoks laukas egzistuoja ir aplink mane. Bet nereiškia, kad reikia eiti tik į politiką arba tapti prezidentu. Žmonių, kurie reiškia savo pilietinę, profesinę poziciją, nėra abejingi, reikia.
Muzika – puikus būdas išsakyti poziciją. Nepriklausomybės atgavimo metu „Antis“ turėjo tvirtą nuomonę, ką ji nori pasakyti dabar?
„Anties“ pradžia buvo ieškojimas išorinės laisvės, sąlygų, kaip galėtų išsivaduoti iš okupacijos. Dabar „Antis“ šneka, kad turime įgyti vidinę laisvę, išsivaduoti iš savo komplekso, blogo sovietinio paveikslo.
Žinia – būkime drąsūs, tobulėjantys, kritiški, inovatyvūs, kūrybingi. Kartais „Antis“ šneka ironiškai, gi ne dėl to laisvėjame, kad taptume sočiais buržujais, o dėl to, kad būtume laisvi žmonės. Nebūkime naują programą priėmusiais „zombiais“, būkime gyvi, besikeičiantys, šviesūs asmenys.
Kuo skiriasi dabartinis jaunimas?
Labai sunku lyginti šiuolaikinį jaunimą su atgimimu gyvenusiais jaunais žmonėmis. Dabar jaunimas yra geriau išsilavinęs, šviesesnis, judresnis. Daug laiko praleidžiu su jaunimu, matau, kad turime perspektyvius, lyderiaujančius, sparčiai judančius žmones.
O kiek dar jumyse išliko revoliucionieriaus?
Žinote, noras keisti nėra mano tikslas. Džiaugiuosi, kad mūsų valstybėje yra stabilumas, nėra krizių, nors ir jos duoda tam tikros naudos, todėl, manau, kad kiekvienas žmogus turi būti smalsus, turintis tikslus ir svajones.
Reikia mažiau galvoti, ką tau turi duoti, privalo padaryti, o pačiam kurti savo gerovę.
Kokį gyvenimo etapą išgyvenate dabar?
Šis etapas Lietuvos gyvenime yra susijęs su tvarios visuomenės, kokybišku žmonių ugdymu. Matau viziją, į kurią turime eiti, tai lyderiaujančios Lietuvos idėja. Esame Vyčio ženklo tauta, vaikai. Vyčio ženklo savyje priėmimas yra aktualiausias šio laikmečio dalykas.
Aš taip kalbu apie save, nes dar bandau išsiaiškinti, tada aiškinti ir kitiems.
Kiek gyvenime dar turite ieškojimų?
Labai daug.
Esate laimingas?
Taip, esu laimingas, nors laimės, kaip būsenos, nelabai siekiu. Noriu subalansuoto proceso, bet jame yra ir nelaimių, nuovargio, iššūkių.
Noriu išlikti gyvas savo žmogiškąja dvasia. Gyvas – tai kūrybingas, atsinaujinantis, aktualus, protingas.
Tokios jūsų svajonės?
Taip, būti gyvam.