Dauguma moterų kasdien mato mažą dekoratyvinį lankelį ant savo apatinių drabužių, tačiau tik nedaugelis kada susimąstė, kodėl jis ten yra. Kaspinėlis neturi jokios aiškios funkcijos ir paskirties, todėl kai kuriems kyla abejonių dėl jo egzistavimo.
Vienas „Reddit“ vartotojas klausė: „Kodėl tiek daug kelnaičių priekyje turi tą mažą kaspinėlį? Iš kur atsirado ši tradicija?“
Kaspinėlis turi aiškią paskirtį
Pasak „Belle Lingerie“, moterys apatinio trikotažo nedėvėjo iki XIX amžiaus. Vietoje to jos dėvėjo apatinius drabužius, kurie atsirado Egipte apie 4400 m. pr. m..
„Tai buvo dvi atskiras apdaras, sujungtas ties juosmeniu. Tarsi maišo formos šortai iki kelių“, – rašoma pareiškime. Priduriama: „Iki 1920 m. apatiniai drabužiai tapo trumpesniais ir baigdavosi aukščiau kelių, o ne žemiau jų. Tai, greičiausiai, buvo padaryta siekiant pritaikyti naują, trumpesnį apatinių drabužių stilių.“
Kaspinėlis kelnaitėse buvo naudojamas tam, kad apatiniai neslystų žemyn, kol nebuvo išrastos elastinės medžiagos, rašo theexpress.com.
„Pierre'as Valtonas taip pat padarė didelę įtaką moteriškiems apatiniams drabužiams. Šis prancūzas 1918 m. sukūrė medvilnines kelnaites, kurios turėjo elastinį juosmenį ir buvo daug trumpesnės, todėl praktiškesnės ir suaugusiesiems, ir vaikams“, – priduriama pareiškime.
Vienas „Reddit“ vartotojas tai pakomentavo sakydamas: „Kodėl mes kaspinėlius turime ir dabar?“. Nes jie mieli, moteriški, primena nekaltybę ir labai palengvina atskirti, kuri pusė yra priekyje, kai skubiai apsirengiame tamsoje“.
Priduriama, kad ši tradicija atkeliavo iš laikų, kai apatiniai drabužiai buvo prilaikomi kaspinėliu, perrištu per viršuje esančius nėrinius su akutėmis: „Mažas kaspinėlis – tai vieta, kur jis surišamas. O priekyje tai padaryti lengviausia.“
Kol nebuvo išrasta elektra, moterys dažnai turėdavo rengtis prieš aušrą tamsoje arba prie žvakių šviesos. Kaspinėlis padėdavo atskirti priekį nuo nugaros. Dabar kaspinas labiau laikomas puošmena.
Kitas žmogus sakė: „Ne, ne, ne, ne, ne, ne, ne: visada galvojau, kam tas prakeiktas kaspinėlis. Man jie visada atrodė šiek tiek kvailai, bet išmokau į juos nekreipti dėmesio. Įdomu sužinoti, kodėl jie ten atsirado iš pradžių“.
Kai kurie prisipažino, kad visuomet patys nuima lankus, o vienas asmuo pakomentavo: „Aš visada juos nusiimu“. Kitas sakė: „Aš taip pat nusiplėšiu. Jie tikrai erzina.“