• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Dviračių sporto entuziastų sezonas paprastai baigiasi su pirmuoju sniegu. Retas, kuris nepabūgęs šalčio ir sniego, važinėja visus metus. Tačiau vis daugiau atsiranda drąsuolių, kurie nebijo žiemos iššūkių ir tęsia savo treniruotes net ir spaudžiant šaltukui, teigiama pranešime spaudai.

REKLAMA
REKLAMA

UAB „Kitas reikalas“ dviračių meistras Saulius Ališauskas sako, kad Lietuvoje dviračių sportu visus metus dažniausiai užsiiminėja mėgėjai. Profesionalai treniruotėms renkasi šiltesnius kraštus.

REKLAMA

„Mūsų profesionalūs sportininkai vyksta į kitas šalis, kuriuose oro sąlygos yra palankesnės treniruotėms. Tačiau tai nereiškia, kad visus metus važinėti dviračiu yra neįmanoma. Savo malonumui, nenutraukiant treniruočių, galima drąsiai tęsti šią veiklą, žinoma, specialiai tam pasiruošus,“ – sako S. Ališauskas

REKLAMA
REKLAMA

Dviračių meistras pataria, kokiu dviračiu važiuoti ir kaip tinkamai jį sukomplektuoti.

„Žiemą reikėtų pasirūpinti tam tikra amunicija. Visų pirma, nepamiršti, kad žiemą derėtų rinktis tik kalnų, o ne plento dviratį. Padangos turėtų būti pritaikytos sezonui, t.y., dygliuotos, minkštesnės gumos, gilesniu protektoriumi,“ – aiškina S.Ališauskas

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak jo, ne mažiau yra svarbu pasirūpinti tinkama apranga bei apsauga nuo šalčio ir vėjo.

„Reikalinga speciali termo apranga, kuri padeda sulaikyti kūno šilumą, taip pat neperšlampantys batai. Vertėtų pasirūpinti šalmu, pošalmiu, akinukais, veido kauke bei pirštinėmis,“ – vardina dviračių meistras.

REKLAMA

Važinėti žiemą mėgėjai vengia ne tik dėl šalčio, bet ir baimės patirti traumas. Ant slidaus ar labai snieguoto paviršiaus valdyti dviratį yra žymiai sudėtingiau. Tačiau S.Ališauskas, ir pats mėgstantis važinėti dviračiu žiemą, vardina važinėjimo šaltuoju metų laiku privalumus.

„Visų pirma, jūsų plaučiai tikrai padėkos. Daug geriau yra sportuoti gryname ore nei tvankioje salėje. Taip pat suradę bendraminčių, galėsite suburti puikią kompaniją, patirsite ekstremalaus vairavimo skonį ir gausite gerą adrenalino dozę“, – patirtimi dalijasi dviračių specialistas.

REKLAMA

Treniruotėse įgytą patirtį Vilniaus triatlono asociacija siūlo pritaikyti žiemos triatlone. Vasario 22 dieną Vilniaus Vingio parke vyks „Snow Challenge“ varžybos, kuriose mėgėjai ir profesionalai varžysis bėgimo ir dviračių trasose.

Varžybose S.Ališauskas pataria nepamesti galvos ir visuomet pirmiausiai pagalvoti apie savo saugumą. Pasak jo, važiavimo dviračiu ant sniego ar ledo technika yra labai panaši į automobilio vairavimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Nedarykite staigių posūkių, nes šoninis slydimas gali sutrikdyti ir tada gali būti sunku išlaviruoti. Nesukite staigiame posūkyje, jeigu jaučiate, kad to padaryti nepavyks, geriau sustokite. Aišku, staigiai nestabdykite, darykite tai palaipsniui. O apskritai nėra ko bijoti, tiesiog sėskite ant dviračio ir važiuokite“, – ragina patyręs dviratininkas.

REKLAMA

Baimė patirti traumų yra viena iš dažniausiai minimų priežasčių, kodėl dviračių mėgėjai žiemą nevažinėja. S.Ališauskas įsitikinęs, kad traumų tikimybė yra ne didesnė, nei žaidžiant krepšinį ar futbolą.

„Rytą keliantis iš lovos taip pat galima susilaužyti ranką ar koją. Svarbiausia – nebijoti ir viską daryti atsargiai. Jeigu labai slidu – greitai nelėkti“, – sako jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų