Grupė anoniminių programišių paviešino JAV Nacionalinio saugumo agentūros dokumentus, kurie patvirtina šią savaitę „Washington Post“ pateiktą informaciją, kad yra vykdomas globalus informacijos sekimas.
„Šie dokumentai patvirtina, kad NSA sekė ne tik amerikiečius, tačiau ir daugiau nei 35 šalių piliečius. Mes paviešinome juos tam, kad jūs visi suvoktumėte, kiek mažai iš tiesų laisvių mes turime“, - teigiama grupuotės pranešime.
Dauguma dokumentų, prie kurių gavo prieigą „Anonymous“, yra 2008-ųjų ir yra susiję su šią savaitę skandalingai pagarsėjusia slapta programa „PRISM“.
Šią savaitė po net kelių autoritetingų žiniasklaidos informavimo priemonių publikacijų JAV įsižiebė didžiulis skandalas. Leidiniuose yra teigiama, kad specialiosios tarnybos turi priėjimą prie bet kokios informacijos internete ir naudojasi ja analizei be jokio teismo leidimo.
PRISM leidžia specialiosioms tarnyboms turėti tiesioginę prieigą prie didžiųjų interneto įmonių serverių. Tokiu būdu jos gali sekti konkrečią informaciją juos dominančia tema „realiu laiku“. Vėliau duomenys, kurie pasirodo vertingi yra konkretinami ir analizuojami.
Duomenys gaunami ne tik JAV, tačiau bet kurioje kitoje šalyje, kurioje yra atitinkamų interneto tinklų ar socialinių tinklapių vartotojai.
Obama gina vyriausybines sekimo programas
JAV prezidentas Barackas Obama (Barakas Obama) gina savo vyriausybės vykdomą slaptą sekimą, sakydamas, kad Kongresas pakartotinai leido rinkti amerikiečių pokalbių telefonu įrašus ir sekti užsieniečių naudojimąsi internetu.
Pirmą kartą komentuodamas šią savaitę į viešumą iškeltas programas, B.Obama sako, kad šioje sekimo sistemoje naudojami tam tikri saugikliai.
Jis tvirtina, kad niekas nesiklauso pokalbių telefonu turinio. Jis sako, kad internetiniai ryšiai stebimi užsienio piliečių, ne amerikiečių.
B.Obama tvirtina, kad tapęs prezidentu jis sustiprintino kai kuriuos "saugiklius". Jis yra įsitikinęs, kad tai padeda jo administracijai užbėgti už akių teroro išpuoliams.
"Niekas nesiklauso jūsų telefonų pokalbių. Ne tam sukurta ši programa", - sakė žurnalistams B.Obama, lankydamasis Kalifornijos Silicio slėnyje.
Jis tvirtino, kad sekimo programos yra subalansuotos taip, kad amerikiečiai būtų saugūs nuo teroro išpuolių ir būtų užtikrintas jų privatumas.
Žiniasklaidos teigimu su saugumu bendradarbiauja tokios įmonės ar produktai kaip „Google“, „Facebook“, „Apple“ „Microsoft“, „Skype“, „AOL“, „PalTalk“, „Yahoo“ ir „YouTube“. Šis duomenų rinkimas yra vykdomas nuo 2007-ųjų.
Visos įmonės, vos pasirodžius tokiai informacijai, oficialiai paneigė bet kokias sąsajas su JAV žvalgyba.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.