Tokiu būdu siekiama pagerinti ligonių priežiūrą nakties ir savaitgalių metu, kai budi mažiau patyrę daktarai.
Ši nauja tvarka iš pradžių bus taikoma dviejose Londono ligoninėse. Reikalingos nauojovės nprint pareikalaus 2.85 milijonų svarų. Lėšos surinktos iš Nacionalinės sveikatos tarnybos labdaros fondų. Vienoje ligoninėje bus įrengtos stebėjimo patalpos, kuriose bus stebimas vaizdas iš abiejų gydymo įstaigų pacientų palatos.
Vienas iš daktarų Richard Beale‘as tokią sistemą palygino su oro uostu. Anot jo, tokia stebėjimo sistema prilygsta oro uostuose esantiems valdymo bokštams, kurie stebi visą darbą ir kontroliuoja uosto veiklą.
Šios kameros skiriasi nuo įprastų stebėjimo kamerų, kadangi jų stiprumas yra toks didelis, kad jos užfiksuoja pacientų akių pokyčius. Įvairūs sensoriai ir detektoriai taip pat prijungiami prie pacientų kūnų. Jie iššauks aliarmą stebėjimo kambaryje, jei paciento būklė smarkiai pablogės.
Visos programinės sistemos įrengimas užtruks 9 mėnesius. Planuojama, kad du - tris metus bus žiūrima ar tokia sistema pasiteisins. Tokie įrenginiai leis stebėti 65 ligonius, tačiau galima stebimų ligonių skaičių padidinti iki 120.
Ši ligonių stebėjimo sistema vėliau suteiks galimybę daktarams stebėti ligonius ir iš namų.
Tokia įranga jau yra naudojama Jungtinėse Amerikos Valstijose, kuriose daugiau nei 300 ligoninių turi tokio tipo sistemą. Įrangos tiekėja „Philips“ kompanija teigė, kad tokia technologija sumažino mirčių skaičių 27 procentais.
Anglija bus pirmoji Europos valstybė, kurioje bus naudojama pacientų video stebėjimo sistema.
Vis dėlto Anglijos daktarai pripažįsta, kad ši technologija nėra tobula, daktaras vis dar išlieka pagrindinis pacientų būklės stebėtojas. Didžioji dalis gydymo ir pacientų stebėjimo priklauso nuo jo.