Vaikai, kurių gimtoji kalba yra anglų, tapo mažuma daugiau nei 1 tūkst. 600 mokyklų Anglijoje. Naujausi statistiniai duomenys rodo, kad beveik vieno milijono vaikų, kurie lanko Anglijos mokyklas, gimtoji kalba nėra anglų, rašo britų dienraštis „The Daily Mail“.
Ekspertai taip pat teigia, kad mokyklų, kuriose dauguma vaikų nėra anglakalbiai, skaičius ir toliau auga: kiekvieną savaitę atsiranda po vieną tokią mokyklą. Verta paminėti, kad Anglijoje yra 97 mokyklos, kuriose tik maždaug kas dvidešimto vaiko gimtoji kalba yra anglų.
Švietimo departamento paskelbti statistiniai duomenys rodo, kad 1997 metais, kai Tonis Bleras (Tony Blair) pirmą kartą atėjo į valdžią, Anglijoje buvo 866 mokyklos, kur daugiau nei 50 proc. mokinių antroji kalba buvo anglų. Per 14 metų tokių mokyklų skaičius beveik padvigubėjo iki 1 tūkst. 638. Dabar veikia 1 tūkst. 363 pradinė, 224 vidurinės ir 51 speciali mokykla, kur daugiau nei pusę vaikų nėra anglakalbiai. Kas šeštam pradinės mokyklos mokiniui – iš viso 547 tūkst. vaikų – anglų nėra gimtoji kalba.
Daugiausia mokyklų, kuriose daugumą sudaro kitataučiai, yra Londone.
Verta paminėti, kad neseniai atliktas tyrimas atskleidė, kad dažniausiai vaikai, kurių gimtoji kalba nėra anglų, kalba Indijoje vartojama pundžabi kalba. Po jos seka kitos Indijoje vartojamos kalbos, o taip pat somaliečių, lenkų, arabų, portugalų, turkų ir tamilų.