„Kas pateikta deryboms – nėra staigmena, mes norime nagrinėti šiuos pasiūlymus, laikydamiesi į sprendimą orientuoto požiūrio“, – sakė ji, Britanijos ministrui pirmininkui Davidui Cameronui pateikus savo pasiūlymus dėl ES reformų.
„Yra keletas sudėtingų (reikalavimų), kiti – mažiau sudėtingi, bet jeigu mes laikysimės nuostatos, kad tai galime išspręsti, tada esu pagrįstai įsitikinusi, kad mums gali pasisekti“, – aiškino ji žurnalistams per spaudos konferenciją, surengtą kartu su šalyje besilankančiu Pietų Afrikos prezidentu Jacobu Zima.
Pagrindinėje savo kalboje, apibrėžiančioje po ES lyderių spaudimo pateikiamus Didžiosios Britanijos reikalavimus keistis, D.Cameronas perspėjo esąs pasirengęs „dar kartą pagalvoti“ apie Britanijos narystę bloke, jeigu nebus susitarta su Briuseliu ir kitomis 27 Bendrijos narėmis.
Tarp Londono reikalavimų yra ir šie: didesnį konkurencingumas, didesnis „sąžiningumas“ tarp euro zonos ir jai nepriklausančių valstybių, taip pat suverenumo klausimai, iš kurių pažymėtinas atsisakymas „dar glaudesnės sąjungos“.
Labiausiai ginčytinas yra reikalavimas kai kurių išmokų ES migrantams apkarpymas per pirmuosius ketverius metus Didžiojoje Britanijoje.
Kai kurie britų reikalavimai yra „labai probleminiai“, sako Europos Komisija
Dalis britų premjero Davido Camerono derybų dėl šalies narystės Europos Sąjungoje tikslų yra „labai problematiška“, trečiadienį pareiškė Europos Komisija, D.Cameronui perdavus savo reikalavimus Briuseliui.
„Matome tam tikrą kiekį elementų, kurie atrodo įgyvendinami, kaip, pavyzdžiui, ieškojimas būdų nacionalinių parlamentų vaidmeniui stiprinti, ir tokių sunkių klausimų, kaip euro zonai priklausančių ir nepriklausančių (Bendrijos) šalių santykiai, taip pat ir kai kurių labai probleminių dalykų, kadangi jie susiję su mūsų vidaus rinkos fundamentaliomis laisvėmis“, – pareiškė Margaritis Schinas, Europos Komisijos pirmininko Jeano-Claude'o Junckerio (Žano Klodo Junkerio) atstovas.