Lietuvos valstiečių ir žaliųjų atstovas, Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis inicijuos teikimą dėl Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) vadovo Romo Valentukevičiaus atleidimo, šiam atsisakius trauktis iš pareigų. „Jis prašo vertinti Seime jo pasitikėjimą kaip pareigūnu. Tai ne tas sprendimas, kurio aš tikėjausi, ir manau, kad vis tiktai mes vertinsime pasitikėjimą Seime, kaip Seimo statutas numato, kai penktadalio Seimo narių, arba komiteto, arba Seimo valdybos sprendimu vertinamas pasitikėjimas“, – antradienį žurnalistams Seime sakė V. Pranckietis.
Pagal Seimo statutą, pasiūlymą atleisti iš pareigų Seimo skiriamą institucijos vadovą gali pateikti Seimo valdyba, komitetas ar ne mažiau kaip penktadalis Seimo narių. Sprendimas atleisti institucijos vadovą dėl nepasitikėjimo priimamas slaptu balsavimu, tam reikia daugiau kaip pusės visų Seimo narių balsų.
„Ponas Valentukevičius jau seniai turėjo galvoti apie atsistatydinimą ir ne tik dėl konkrečių istorijų, kaip kad šiuo atveju, bet, mano įsitikinimu, jis savo veikla ar neveikimu yra labai stipriai pakenkęs pačiai VTEK, kurios viena iš pagrindinių savybių – aukštas visuomeninis autoritetas“, - teigė Andrius Kubilius. Praėjusią savaitę Seimo pirmininkas paragino trauktis R.Valentukevičių iš pareigų, nes šis priėmė vienasmenį sprendimą, jog parlamentarė Greta Kildišienė neprivalėjo deklaruoti, kad naudojasi mamos iš „Agrokoncerno“ nuomojamu automobiliu, ir taip pažemino institucijos reputaciją. Tuomet V.Pranckietis minėjo, kad nesulaukęs VTEK vadovo atsistatydinimo pareiškimo, inicijuosiąs jo atleidimo procedūrą.
„Aš norėčiau su juo kalbėti ir išgirsti jo argumentus ir paaiškinimus, visą visumą reikia matyti, ir tai bus galima padaryti“, – sakė R.Baškienė. Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos vadovo kandidatūrą teikia Seimo pirmininkas, o dėl jo paskyrimo ir atleidimo balsuoja visas parlamentas. Plačiau žiūrėkite vaizdo įraše.