„Per pastaruosius kelerius metus gyventojų finansinė elgsena keitėsi. Jei anksčiau būdavo įprasta keliauti iki bankomato pasiimti grynųjų pinigų ir vėliau jais atsiskaityti prekybos vietose, tai spartėjantis gyvenimo ritmas šį įprotį pakeitė. Gyventojai vis labiau ima vertinti patogumą, taupo laiką, tad už pirkinius dažnai atsiskaito mokėjimo kortele ir vis dažniau čia pat, prekybos vietoje, iš savo sąskaitų pasiima ir grynųjų pinigų“, - sako SEB banko prezidento pavaduotojas ir Mažmeninės bankininkystės tarnybos direktorius Virginijus Doveika.
Jo teigimu, ši paslauga ypač aktuali tose vietovėse, kurios nutolusios nuo didmiesčių ir kur bankomatų paprastai būna mažiau. Pavyzdžiui, SEB banko duomenimis, pasiimti grynųjų pinigų iš kasų prekybos vietose ypač pamėgo Tryškių gyventojai. Net keturi iš dešimties šio miestelio, esančio Telšių rajone, gyventojų, atsiskaitydami mokėjimo kortelėmis už pirkinius, iš savo sąskaitų pasiima ir grynųjų pinigų. Taip pat itin dažnai grynųjų pinigų pasiima ir SEB banko klientai, apsiperkantys Vilniaus rajone, Pagiriuose. Čia esančioje parduotuvėje „Iki“ kas ketvirtas pirkinys, už kurį atsiskaitoma SEB banko mokėjimo kortele, yra lydimas ir lėšų išgryninimo operacijos.
Visgi, V. Doveikos teigimu, pinigų išgryninimo paslauga kasose noriai naudojasi ir didmiesčių gyventojai.
Gyventojai, už prekes atsiskaitantys SEB banko mokėjimo kortele, grynųjų pinigų iš savo sąskaitų gali pasiimti 4 500 prekybos vietų visoje Lietuvoje. Iš prekybos centrų „Maxima“, „Iki“, „Šilas“, „Solo“, „Vynoteka“, „Gulbelė“, „Utenos prekyba“ ir kai kurių kitų specialiu ženklu pažymėtų parduotuvių kasų, apsiperkant už ne mažiau negu 5 eurus, nemokamai galima pasiimti iki 100 eurų. Mažiausia išmokama suma – 5 eurai. Per mėnesį iš kasų prekybos vietose nemokamai paimama grynųjų pinigų suma yra neribojama.