Žmogaus teisių padėtis Kinijoje blogėja dėl, o ne nepaisant artėjančių Pekino olimpinių žaidynių, nes šalis siekia pademonstruoti vieningą frontą užgniauždama kitokias nuomones, antradienį paskelbė organizacija „Amnesty International“.
Iki olimpiados atidarymo ceremonijos likus kiek daugiau nei keturiems mėnesiams, „Amnesty International“ perspėja, jog vis mažėta tikimybė, kad olimpiada pagerins Kinijoje padėtį dėl žmogaus teisių, ir paragino Tarptautinį olimpinį komitetą (TOK) ir pasaulio lyderius viešai kalbėti apie pažeidimus.
Politikai rizikuoja būti apkaltinti „tylos sąmokslu“, jei nesiims tokių klausimų kaip griežtos priemonės Tibete, pažymima šios Londone įsikūrusios žmogaus teisių gynimo organizacijos pareiškime, kuriame taip pat kritikuojamas TOK.
„Jei Kinijos valdžia nesiims žingsnių padėčiai skubiai atitaisyti, pozityvus žmogaus teisių palikimas Pekino olimpiadai atrodys vis labiau nepasiekiamas“, - sakoma pranešime.
„Vis labiau aišku, kad didelė dabartinių represijų dalis vyksta ne nepaisant olimpiados, bet būtent dėl olimpiados“, - teigia organizacija.
„Amnesty International“ paragino TOK užimti „viešą poziciją“ dėl Kinijos prieš rugpjūčio 8-24 dienomis vyksiančią olimpiadą, be to, ragina politikus imtis šio klausimo „kad įtakingų pasaulio lyderių tylus dalyvavimas nebūtų panaudotas kaip nebylus pritarimas žmogaus teisių pažeidimams“.