Mobilieji telefonai ne tik leidžia džiaugtis ryšiu bet kuriame pasaulio kampelyje, tačiau atskleidė daugybę problemų, susijusių su šia ryšio priemone. Vieni jais kalbėdami trukdo greta esančių ramybę ir erzina aplinkinius taip, kad atsiranda net tokių, kurie su mobiliais telefonais ima kovoti visomis įmanomomis priemonėmis.
Psichologų teigimu, daugelį žmonių iš tiesų nervina, kai kas nors arti jų kalbasi mobiliuoju telefonu. Nežinia, ar taip yra dėl to, jog kitas žmogus girdi tik vieną dialogo pusę, tačiau psichologinis diskomfortas dar labiau padidėja, kai žmogus telefonu kalba dar ir garsiai.
Matyt, dėl šių priežasčių Filadelfijoje gyvenantis amerikietis, pramintas „liaudies keršytoju", įsigijo mobiliojo ryšio signalo slopintuvą. Jis reguliariai važinėdavo 44 numeriu pažymėtu autobusu ir kai tik kas nors pradėdavo kalbėtis telefonu pernelyg garsiai, išsitraukdavo slopintuvą su keturiomis antenomis ir blokuodavo mobiliojo ryšio signalą autobuso salone.
Su šių laikų „Tadu Blinda„ pavyko susisiekti NBC kanalo žurnalistams. Užklaustas apie savo “veiklą", vyras pareiškė, jog jis nepiktnaudžiauja savo žaisliuku, o naudoja tik tada, kai kas nors sudrumsčia jo ramybę.
Kai žurnalistai jo paklausė, ar jis nemano, kad blokuodamas signalą, jis pažeidžia įstatymus, jis atsakė, kad ne. Jo manymu, nelegalu būtų blokuoti televizijos ar radijo stoties signalus, tačiau telefono signalas tam tikra prasme - „pilkoji zona“.
Tačiau pagal JAV įstatymus, už telefono signalo blokavimą gresia 16 tūkst. dolerių bauda. Su panašiais prietaisais galima blokuoti telefonų, navigacinių sistemų ir net policijos radijo stočių signalus, o tai gresia visuomenės saugumui. Tai sužinojęs kovotojas už visuomenės ramybę pažadėjo savo prietaiso daugiau nebenaudoti.
Parengta pagal www.nbcphiladelphia.com
Parašė Audronė SIMANONYTĖ