Savo teises idealiai žinantys Jungtinių Valstijų gyventojai, susibūrę į kolektyvinį ieškinį sugeba apginti savo teises, tačiau daugeliu atvejų, šie kolektyviniai ieškiniai yra skirti tik vienam tikslui – pralobti automobilių gamintojų sąskaita.
Šį kartą į kolektyvinių ieškinių malūną įsivėlė sportiškų automobilių gamintoja „Porsche“, kuri dabar bus priversta sumokėti mažiausiai 80 mln. JAV dolerių vertės siekianti susitarimą.
Vokietijos automobilių gamintojui kolektyvinis ieškinys buvo iškeltas dėl klaidingai nurodytų vidutinių degalų sąnaudų ir išmetamųjų dujų verčių. Pasak ieškinyje nurodytos informacijos, „Porsche“ automobilių vairuotojai kalinta gamintoją, jog jis klastojo vidutinių degalų sąnaudų ir CO2 emisijų verčių duomenis, dėl kurių „Porsche“ vairuotojai savo automobilių eksploatacijai išleido daugiau negu turėjo.
„Porsche“ vairuotojams palankų sprendimą priėmęs teisėjas taip pat patvirtino 24,5 mln JAV dolerių siekiantį advokatų išlaidų atlyginimą. Dabar nukentėjusiems savininkams „Porsche“ išmokės nuo 250 iki 1109 JAV dolerių už kiekvieną transporto priemonę.
„Esame įsipareigoję savo klientams teikti skaidrius degalų ekonomijos ir išmetamųjų teršalų duomenis, o šiuo susitarimu užtikriname, kad klientams bus teisingai kompensuojama už bet kokius degalų ekonomijos skirtumus“, – po teismo verdikto teigė „Porsche“ atstovai.
Pagal susitarimą „Porsche“ automobilių savininkai, kuriuose yra „Sport+“ važiavimo režimas, gaus papildomą 250 JAV dolerių kompensaciją už tai, kad važiuojant šiuo režimu buvo viršytos išmetamųjų teršalų ribos. Tai įvyks po to, kai „Porsche“ atnaujins automobilių programinę įrangą, kad sumažintų išmetamųjų teršalų kiekį. Priklausomai nuo paraiškų skaičiaus, bendra susitarimo suma gali siekti iki 85 mln. dolerių. Ieškovų advokatai teigė, kad iki spalio 11 d. buvo pateikta beveik 110 000 tokių prašymų.
Kaip ir daugelis tokio pobūdžio grupinių ieškinių, taip ir šio galutinis verdiktas skamba ganėtinai komiškai. „Porsche“ automobilių perkantys žmonės mažiausiai galvoja apie 1 ar 2 litrais didesnes degalų sąnaudas. Jų patirtų „nuostolių“ taip pat nepadengs ir juokingai mažos išmokos, tad dienos pabaigoje visa ši situacija atrodo ne kaip nuoširdus susirūpinimas aplinkosauga, o tiesiog bandymas gauti kišenpinigių.