Onkolitinis virusas „Pexa-Vec“ yra modifikuota raupų viruso versija. Į jį buvo įdėtas genas, stimuliuojantis imuninių ląstelių augimą. Maža to, iš viruso yra pašalintas timidino kinazės genas, dėl ko „infekcija“ gali plisti tik vėžinėse ląstelėse, kuriose dėl mutacijų specifiniuose genuose RAS ir p53 yra padidėjęs kinazės lygis.
Tyrimų metu buvo nustatyta, kad „Pexa-Vec“ riboja kraujagyslių, maitinančių piktybinį auglį, augimą ir tuo pačius sumažina ir jo augimą. Nėra būtinybės vakcinos, kuri pati „susiranda“ taikinį, suleisti į patį auglį, kaip kitus onkolitinius virusus. Tai leidžia modifikuotam vaistui atakuoti ne tik pirminį vėžį, tačiau ir kitur organizme išplitusias metastazes.
„Pexa-Vec“ jau buvo išbandytas su pelėmis, kurios sirgo neuroendokrininiu kasos vėžiu. Pasirodė, kad virusas negalėjo užkrėsti sveikų organų, tačiau tiksliai veikė kraujagysles šalia vėžinio audinio. Nors virusas sunaikino tik dalį piktybinių ląstelių, tačiau jo iššauktas imuninis atsakas leido organizmui pačiam „pagydyti“ ir sunaikinti piktybinį naviką.