NASA administratorius Michaelas Griffinas neatmeta, kad Amerika ir Rusija pajėgs organizuoti bendrą kelionę į Mėnulį.
"Nekantraudamas laukiu kito dešimtmečio, kai grįžime į Mėnulį. Manau, išvysime, kaip rusų ir amerikiečių kosmonautai pirmieji eis jo dulkėtais takeliais", - kalbėjo M.Griffinas radijo stoties "Echo Moskvy" eteryje pirmadienį.
Pasak jo, tarptautiniai projektai ekonominiu ir moksliniu požiūriu naudingesni nei nacionaliniai kosminiai projektai. NASA atstovas priminė, kad nuo devintojo dešimtmečio Rusija vykdė kosminių stočių programą, o JAV - kosminių erdvėlaivių programą.
"1995 metais mes jas sujungėme į programą "Shuttle-Mir", ir dabar drauge statome tarptautinę kosmoso stotį", - sakė jis.
M.Griffinas patikslino, kad Mėnulio stotis reikia statyti Antarkties įsisavinimo pavyzdžiu: ten nedideles mokslo bazes iš pradžių pasistatė SSRS ir JAV, o vėliau prisijungė ir kitos šalys.
Specialiai Mėnulio programai NASA konstruoja naujos kartos kosminį laivą "Orion", kuris gali pasirodyti 2015 metais. "2010 metais mes atsisakysime daugkartinio naudojimo erdvėlaivių ir statysime į rusišką "Sojuz" panašios konstrukcijos laivą", - sakė jis.
NASA svarsto ir skrydžio į Marsą projektą, kurį pradėjus realizuoti planuojama atnaujinti branduolinių variklių konstravimo darbus.
Pasak M.Griffino, išsilaipinimui Marse yra visos sąlygos. "Aš net nenustebsiu, jei pavyks aptikti gyvybės formų Marse, - senų ar šiuolaikinių, - bet jau dabar aišku, kad jos nebus panašios į tai, ką pažįstame", - pabrėžė NASA atstovas.
Jis taip pat informavo, kad artimiausiu metu komercinių skrydžių kainos nemažės ir sieks nuo kelių šimtų tūkstančių iki kelių milijonų dolerių. "Dar ilgai skrydžiai į kosmosą bus prienami tik turtuoliams. Kol kas tik rusai parduoda kelialapius į orbitą", - sakė jis.