„Protestas numalšintas Alžyre ir Anaboje, susirėmimai kilo Buiroje, žmonių sulaikyta keliose kitose provincijose“, – sakė „Alžyro žmogaus teisių lygos“ vadovas Saidas Salhi.
Jis pridūrė, kad mitingai įvyko Bedžajoje ir šiaurinėje šalies dalyje esančiame Tizi Uzu mieste.
S. Salhi naujienų agentūrai AFP sakė, kad apie 500 žmonių maždaug 15 provincijų buvo sulaikyti apklausoms, daugiausia – sostinėje. Jis taip pat teigė, kad trumpam buvo sulaikyti ir du žurnalistai.
Iš sulaikytųjų paprastai konfiskuojami mobilieji telefonai, o jie patys dienos pabaigoje paleidžiami laukti teismo posėdžių.
AFP žurnalistai informavo, kad sostinėje Alžyre protestui neleido vykti gausios policijos pajėgos. Pareigūnai blokavo kelius ir įprastus eisenos maršrutus.
„118-ą penktadienį [nuo pirmųjų judėjimo „Hirak“ antivyriausybinių protestų] Baltasis Alžyras nusidažė mėlyna policijos spalva“, – sakė į 5-ą dešimtį įkopęs Lyesas (Lijesas), nesutikęs nurodyti savo pavardės ir ir pavartojęs arabišką sostinės pavadinimą.
Nepriklausomi žurnalistai ir fotografai, neturintys žiniasklaidos akreditacijos, paprastai negali nušviesti eitynių.
Kai kuriuose miestuose žiniasklaidos darbą apsunkino internetinio ryšio trikdžiai.
Iš esmės lyderio neturintis ir politiškai nestruktūruotas judėjimas „Hirak“ susikūrė 2019-aisiais, tuomečiam prezidentui Abdelazizui Bouteflikai (Abdelazizui Buteflikai) nusprendus siekti penktosios kadencijos.
Po kelių savaičių Alžyro autokratas buvo priverstas atsistatydinti, tačiau „Hirak“ tęsė demonstracijas, reikalaujant nuodugniai peržiūrėti ir pertvarkyti šalies valdymo sistemą, galiojančią nuo 1962 metų, kai Alžyras tapo nepriklausomas nuo Prancūzijos.
Protestai maždaug metams buvo sustabdyti dėl koronaviruso pandemijos, tačiau žmonės grįžo į gatves nuo vasario mėnesio ir suteikė judėjimui naują pagreitį.
Vidaus reikalų ministerija praėjusią savaitę pareiškė, kad „Hirak“ protestų organizatoriai turės iš anksto informuoti valdžios institucijas apie planuojamas akcijas. Tokio žingsnio valdžios institucijos ėmėsi artėjant pirmalaikiams parlamento rinkimams.
Tuo tarpu „Hirak“ atmeta birželio 12-osios balsavimą, o žmogaus teisių organizacijos įspėja apie didėjančias represijas, artėjant rinkimams.
Šiuo metu sulaikyti mažiausiai 133 žmonės, susiję su judėjimu „Hirak“ ar atvejais, susijusiais su saviraiškos laisve, rašoma žurnalistų valdomoje interneto svetainėje „Algerian Detainees“.