Alytuje gyvenanti Enrida Pečelytė neslepia, kad nusipirkus butą, balkonas nekėlė susižavėjimo, o ir jo sutvarkymas atrodė be galo sunkus, kartais ir neįmanomas dalykas. Tačiau šiandien ji su vyru džiaugiasi laiku jaukiai ir gražiai įrengtame balkone ir dalijasi, kaip pavyko viską pakeisti.
Mintyse galutinės vizijos neturėjo
„Šiltėjant orams, bure norėjosi kažkokio malonaus kampelio, kuriame galėtume ramiai atsigerti kavos ar tiesiog pasėdėti. Kadangi buvo karantinas, norėjosi bent taip būti arčiau miesto, nes pro mūsų balkoną jis puikiai matosi“, – pasakoja Enrida.
Ji atskleidžia, kad prieš pradedant balkono tvarkymo darbus, visiškai neįsivaizdavo ir galvoje neturėjo galutinės jo vizijos, tik žinojo, kad nori, jog balkonas būtų šviesus. Vėliau įkvėpimo Enrida sėmėsi iš socialinių tinklų:
„Feisbuko grupėje „Naminukas“ pamačiau, kaip žmonės gražiai tvarkosi bei duoda minčių ir idėjų, kaip galima įsirengti tiek balkonus, tiek kambarius, virtuves ir panašiai. Ši grupė padėjo man labiau suprasti, ko noriu ir kaip viskas turėtų atrodyti“.
Beveik visus balkono tvarkymo darbus atliko Enridos vyras Justinas, kuriuo mergina ypač džiaugiasi ir didžiuojasi. Jam darbuotis sekėsi pakankamai greitai ir sklandžiai, tik juokauja, kad sunkiausia buvo tam prisiversti.
„Balkono darbai ėjosi tikrai gan sklandžiai. Pirmiausia pakeitėme langus, o vėliau viskas po truputį ėjosi savaime. Apšildėme balkono grindis ir sienas, tada užtinkavome, darėme lietučio dekorą ir nudažėme baltai, sudėjome grindis ir lubas bei įsivedėme elektrą.
Labai džiaugiuosi savo vyru, jos viską sugebėjo padaryti pats, pagalbos tik prireikė tinkuojant sienas, jog viskas vyktų greičiau“, – dalijasi Enrida.
Įrengimas per piniginę nekirto
Nors darbo buvo ganėtinai nemažai, tik iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad tai užtruko labai ilgai. Enrida pasakoja, kad vyras balkoną tvarkydavo vakarais po darbo ir viskas užtruko apie savaitę.
Daugelis tokių pokyčių baiminasi ne tik dėl tam reikalingo laiko, bet ir dėl išlaidų. Enrida nurodo, kad balkono įrengimas stipriai per piniginę nekirto, mat kainavo tik medžiagos, o ir tikrai dar buvo dalykų, kuriuos galėjo įsigyti pigiau nei tai padarė.
„Daugelį gąsdina pokyčiai dėl biudžeto, bet turint didelį norą stengtis ir daryti viską pačiam, galima labai daug sutaupyti. Mums kainavo tik medžiagos, kurios atsiėjo apie 200–300 eurų.
Pavyzdžiui, pirkdama staliuką, kėdes bei kailiukus, nežiūrėjau į kainą, kadangi tik pamačiusi juos, pasakiau vyrui, kad norėčiau statyti būtent šį staliuką ir kėdes, kurias papuoštų balti kailiukai. Bet taupymo sumetimais galima buvo vykti į „Ikea“ ar „Depo“ ir ten nusipirkti viską perpus pigiau“, – mano Enrida.
Nors lūkesčius su galutiniu rezultatu palyginti gana sunku, Enrida dabartiniu balkono vaizdu yra labai patenkinta. Ji kartu su vyru ir katinu dabar jame yra gana dažni svečiai.
„Nuo šiol balkone praleidžiame daug laiko, nes jis teikia jaukumo jausmą ir visada yra gera pasidžiaugti savo darbu. Balkonu džiaugiamės ne tik mes, mes ir mūsų katinas, kuris taip pat praleidžia jame nemažai laiko ir šildosi saulės spinduliuose“, – šypsosi mergina.