Vyriausybei svarstant, kaip pasielgti su sunkumų kamuojama "Alytaus tekstile", įmonės kreditoriai prisipažįsta, kad be valstybės finansinės injekcijos bendrovei būtų sunku išgyventi.
"Kol Vyriausybė nepriėmė radikalaus neigiamo sprendimo, tol tikimės, kad skolas pavyks susigrąžinti. Tikimės, kad bus priimtas sprendimas, kuris leis susigrąžinti skolas", - "Lietuvos žinioms" teigė "Litesko" komercijos direktorius Svajūnas Juodka.
SEB Vilniaus banko Specialaus kreditų administravimo departamento direktorius Nikita Ananjevas sakė, kad "Alytaus tekstilė" - jau trečius metus banko padidėjusios rizikos kreditų grupėje.
"Mums, kaip kreditoriui, priimtiniausi būtų variantai, pagal kuriuos Vyriausybė "Alytaus tekstilei" skirtų finansavimą ir patikslintų savo tolesnę strategiją jos atžvilgiu. Scenarijus, pagal kurį įmonė būtų paliekama suktis iš padėties pati, pačiai įmonei būtų sunkiausiai įgyvendinamas", - teigė jis.
Jis neatmeta, kad SEB Vilniaus bankas svarstytų galimybę peržiūrėti Alytaus įmonės skolinimosi galimybes ir kreditų grąžinimo sąlygas. Tačiau pažymi, kad tai turėtų būti bendras projektas su Vyriausybe, kaip didžiausia įmonės akcininke.
"Reikia turėti parengtą detalųjį verslo planą. Mes šiandien nepasiruošę skolinti. Skolinti padidėjusios rizikos įmonei gana sudėtinga. Šiandien galime tik svarstyti verslo ir veiksmų planus", - sakė N.Ananjevas.
Ūkio ministerijos valdomi Rytų skirstomieji tinklai (RST) tegali arba taikytis su tokia situacija, kokia yra, arba pareikšti įmonei pretenzijas per teismą ir taip išieškoti skolą.
"Jei Vyriausybė nuspręs gaivinti įmonę, tai RST nutraukę jai tiekimą sau pasidarytų meškos paslaugą. Vyriausybei nutarus finansuoti "Alytaus tekstilę", elektrą tiekianti įmonė dar galėtų susigrąžinti dalį skolų. Jei Vyriausybė paliktų įmonę tvarkytis pačią, būtų skelbiama bankroto procedūra. Tokiu atveju kreditoriai stotų į eilę skoloms susigrąžinti", - sakė ūkio ministro patarėjas ryšiams su visuomene Ričardas Slapšys.