Apie tai praneša baltarusiškas „Nasha Niva“ leidimas.
Prieš dvejus metus Rybakas prisipažino, kad daug metų vartojo migdomuosius ir antidepresantus. Kai jie pradėjo griauti jo gyvenimą, jis suprato, kad su tuo reikia kovoti. O 2020 metais jis pradėjo reabilitaciją.
"Tai turėjo įtakos ne tik mano smegenims, bet ir raumenims, skrandžiui bei bendrai kūno būklei. Ši priklausomybė sugadino mano santykius su žmonėmis, bet svarbiausia, kad vos nesugriovė mano valios gyventi", – viename interviu sakė dainininkas.
Jis taip pat pasakojo, kad vaikystėje patyrė traumą, kurios metu buvo pažeistas pilvas ir tai paveikė jo nervų sistemą. Po dalyvavimo „Eurovizijoje“ situacija pablogėjo.
2009 metais Norvegijai „Eurovizijoje“ atstovavęs ir rekordinį taškų skaičių surinkęs Aleksandras Rybakas po konkurso ant laurų neužmigo.
Meilė kinui ir jo muzikai
A. Rybakas visą savo karjerą turėjo glaudų ryšį su kino filmais. 2010 metais A. Rybakas suvaidino berniuką vardu Levi norvegiškame tikromis istorijomis paremtame filme „Johanas – mažasis klajoklis“ apie klajoklius vaikus. Pernai dainininkas suvaidino pats save „Netflix“ kompanijos filme „Eurovizija: ugnies istorijos saga“.
Atlikėjas yra įgarsinęs tokius personažus kaip Muminukas filme „Troliai Mumiai: kometa atskrieja“ ir Žagsulys norvegiškose visų trijų „Kaip prisijaukinti slibiną“ dalių versijose. Su pastarąja „Dreamworks“ frančize A. Rybakas turi ypatingą ryšį – dainininkas sukūrė dainą šio filmo antrajai daliai, kurią reklamuoti buvo atvykęs ir į Lietuvą.
2019 metais atlikėjas sukūrė vaikišką miuziklą „Trolle og den magiske fela“ (Trolis ir magiškasis smuikas). Kartu su miuziklu buvo išleistas jame skambančios muzikos albumas ir vaikiška knyga.
A. Rybakas ne kartą minėjo, kad norėtų rašyti muziką filmams. 2020-taisiais jo svajonė išsipildė – muzikantas pradėjo mokytis Columbia College Čikagoje, JAV. Šiame koledže jis šiuo metu studijuoja filmų garso takelių kompoziciją.
Sveikatos problemos ir kova su priklausomybe
2018 ir 2019 metais atlikėjas nuolat skundėsi įvairiomis sveikatos problemomis. A. Rybakas ne kartą minėjo sergantis depresija ir turintis nerimo sutrikimą, bei jo sukeltų problemų su skrandžiu.
2020 m. pradžioje Aleksandras Rybakas atskleidė vienuolika metų kovojęs su priklausomybe nuo migdomųjų vaistų ir antidepresantų. „Pastaruosius kelis metus tabletės mane darė silpnu ir išsigandusiu. Jos paveikė ne tik mano smegenis, bet ir raumenis bei skrandį. Tabletės sugadino mano santykius su žmonėmis, bet dar svarbiau – ši priklausomybė vos neatėmė mano noro gyventi“, – socialiniuose tinkluose rašė A. Rybakas.
Dainininkas pasakojo, 2020 metų sausį atsigulęs gydytis nuo šios priklausomybės ir sako, dabar jos visiškai atsikratęs. Pasak atlikėjo, norėdamas susitvarkyti savo gyvenimą, jis nebendravęs ne tik su draugais – dainininkas išsiskyrė su mylimąja ir net kurį laiką buvo nutraukęs ryšius su šeima.
Artimas ryšys su Lietuva
Aleksandras Rybakas nuo pat pergalės „Eurovizijoje“ yra ne kartą koncertavęs Lietuvoje. 2009 metais atlikėjas mūsų šalyje surengė net du pasirodymus. Iki pat 2015 metų į Lietuvą A. Rybakas koncertuoti atvykdavo kasmet, kartais po kelis kartus.
Lietuvoje „Eurovizijos“ nugalėtojas yra koncertavęs net ir nemokamai – 2014 metais, pristatydamas jau minėtą filmą „Kaip prisijaukinti slibiną 2“. A. Rybakas surengė nemokamą pasirodymą prekybos centre Vilniuje.