„Power Hit Radio“ ir „Opus 3“ radijo stotyse nuskambėjus grupės „Alejandro“ kūriniams „Social network“ ir „Music cage“, kilo susidomėjimas šiais kauniečiais, į kuriuos dėmesį atkreipė bei naująjį vaizdo klipą pagyrė ir Andrius Mamontovas.
Pernai surengę pirmuosius pasirodymus Vilniuje ir Kaune, šiemet jie ketina įsiminti plačiajai auditorijai tiek kitokia muzika, tiek išsiskiriančiais sceniniais kostiumais bei neįprastais pasirodymais. Apie originalų muzikinį projektą mintimis pasidalino patys Alejandro ir Andriana.
Alejandro ir Andriana – egzotiški vardai, leidžiantys spėti, kad esate ne lietuviai?
Alejandro: Mane dažnai palaiko italu, tad galite manyti, kad esu iš tų kraštų. Mūsų tautybė nėra svarbi, lietuviškai kalbame visi. Pavyzdžiui mūsų įvaizdžio kūrėją šaukia vardu Andre, bet tautybė juk gali būti bet kokia. O maišytas kraujas 21 amžiuje jokia ne naujiena.
Pristatote naujos dainos The file (What if I am too fat) vaizdo klipą. Apie ką jis? Kas sukūrė muziką, žodžius?
Alejandro: Apie diskriminaciją – ne tik šou pasaulyje, bet ir internetinej erdvėj. Gyvename laikais, kai technologijos pasensta per dieną, bet vis dar dažnai susiduriama su diskriminacija. Šiuo atveju kalbam apie tai, kad diskiriminuojamos moterys, ir ne tik del svorio. Dainoje ir klipe kalbama apie tai kaip visuomenė nurašo moteris, neatitinkančias stereotipų sukurtų standartų.
Naujo vaizdo klipo kadrai (nuotr. grupės archyvo)
Šis klipas yra tik istorijos, kuri bus papasakota mūsų gerbėjams, pradžia. Šis klipas yra tik keturios visos istorijos dalys. Bendrą vaizdą nupiešime pasirodymo, skirto tik gerbėjams, metu, pasitelkdami muziką ir vizualizacijas. Ir tik po to bendra istorija – pasakojimas bus parodyta viešai.
Muzika, žodžiai gimė spontaniškai, tačiau ilgai ieškojau atlikejos, kuri galėtų atlikti šią dainą taip kaip reikia ir pagaliau radau.
Kam gimė šios istorijos idėja? Kiek kainavo klipo sukūrimas?
Alejandro: Idėja šiam kūriniui sukurti vaizdo klipą gimė Andriui Mamontovui. Andriaus manymu, tinkamas klipas paryškintų dainos idėją. Dainos žodžiai buvo nedviprasmiški, todel galvoti kas turėtų atsispindėti klipe, nereikejo.
Pats klipo sukūrimas kainavo daug laiko. Turėjome ne vieną režisierių, prie šio klipo dirbo daugiau kaip 15 žmonių.
Tarp jų buvo praeitų metų ivaizdžio kūrejai kauniečiai (A-twins) laimėję pirmą vietą pasauliniame konkurse (International visionary awards 2010).
Visi drabužiai, dizaino elementai buvo sukurti specialiai šiam klipui. Labai dėkojame tiems kas prisidejo.
Andriana, ar daina nepalietė skaudžios temos tau, kaip moteriai, tuo labiau – besisukančiai šou versle? Ką jautei atlikdama šį kūrinį?
Atlikinėdama šį kūrinį jaučiuos neįprastai, į šią dainą įsijausti kur kas sunkiau nei į bet kurią kitą, nes ji originali, ji išskirtinė savo koncepcija. Kiekvienas klausytojas gali šią dainą interpretuoti skirtingai. Gali buti kad tai savotiška šiuolaikinio žmogaus parodija,
kuris yra įnikęs į virtualumą, kuris užsidaręs kompiuterio folderyje kaip savo paties kiaute ir nenori iš jo išlįsti; kuris užmiršta jausmus ir pasaulį aplink jį. Kūrinys paliečia ir moterų diskriminacijos temą, turiu omenyje moterų išvaizdą. Man asmeniškai džiugu gauti komplimentus dėl savo išvaizdos, bet sunku įsivaizduoti kaip jaučiasi kitos, kurios neturi to, ką turiu aš. Tai nuolatinė kova dėl išlikimo, dėl vietos po saule. Tai daina apie grožio triumfą. Juk net Dostojevskis pabrėžė jog grožis išgelbės pasaulį... Tad sekame jo pėdomis.
Minėjote, kad klipo kūrimas kainavo daug laiko. Ar lengva šlifuoti dublius kol režisierius ir patys pasakėte „Puiku!“?
Filmavimasis buvo tikras malonumas, nepaisant ilgų valandų, šalčio studijoje ir alkio. Skamba kraupiai...? Tai darbas, už kurį tikiesi tik vieno atlygio – publikos palaikymo ir įvertinimo. Tai ir yra svarbiausia. Svarbiausia išlikti savikritiškai, matyti savo klaidas ir iš jų mokytis. O kameros man patiko nuo vaikystės...
Teko girdeti kad atsisakote koncertų, Ar tai tiesa?
Taip, tai tiesa.
Kodel atsisakote koncertuoti viešai, o grojate tik asmeniskai gerbėjams?
Alejandro: Praeitais metai turejome ir viešų koncertų bet vienas ivykis itikino mane, kad nėra nieko nuostabesnio nei groti fanams, dar maloniau koncertuoti kiekvienam atskirai. Tai užima daug laiko, tačiau žiūrint is fano pusės – jis gauna didžiausią įmanomą malonumą ir tinkamiausią padėką už pagarbą ir meilę mūsų kuriamai muzikai. Patys koncertai – grynai komerciniai projektai, organizuojami dėl pinigų. Kuo daugiau koncertų ir juose dalyvaujančių žmonių, tuo geriau daugumai atlikėjų. Tačiau mes nekuriame ir neatliekame muzikos dėl pinigų, taigi naturalu, kad maloniau groti tam kuris nuoširdžiai džiaugiasi mūsų kūriniais.
Manau, kad pasirodymas neprivalo vykti koncerto salėj, jis gali vykti ir prabangiam viesbuty, apstatytame žvakėm ar kitoj jaukioj vietoj. Mūsų muzikos gerbėjas gali sėdėti, ar gulėti ant dideles lovos mūsų pasirodmo metu.
Pats kažkada buvau tiesiog fanu ir, deja, negalėjau net svajoti apie tai, kad mėgstama grupė grotų man vienam, ką jau bekalbėti apie prabangią aplinką.
Tad kaip gi kilo idėja groti tik vienam žmogui?
Alejandro: Vieną vakarą, mums laiką leidžiant bare, prie mūsų priėjo vienas žmogus, kuris parodė porelę, keistai į mus žiūrinčią. Žmogus pasakė, kad jie yra musu fanai. Priėję prie jų paklausem “jūs žinote kas mes?„ ir kai išgirdome entuziatingą “Taip, jūs Alejandro!“, apėmė nenusakomas jausmas. Pasirodo, mergina taip dievino vieną mūsų dainą, kad isplatino kūrinius net Japonijoje. Sujaudinti padėkojome jai ir gyvai atlikome jiems dainą. Taip gimė idėja nemokamai groti gerbėjams, kurie net nesitikėjo mūsų išvysti.. Pagalvojom kodel gi neatlikus viso to vienam žmogui, kuriam tai bus geriausia įmanoma dovana.
Kaip renkatės kam groti ? Kodel būtent tam, o ne kitam žmogui?
Alejandro: Svarbiausia, kad ta žmogus būtų nuoširdus mūsų gerbėjas – juk tokiam ir alikti kūrinius malonu. Netrukus mūsų gerbėjai, kurie per radiją girdėjo mūsų muziką, bet norėtų patekti ir į mūsų pasirodymą, gaus žinutę. Ją platins žiniasklaidos priemones, jau sutarta su keletu radijo stočių dėl žaidimo, kurio metu bus laimetas vienintelis bilietas į mūsų asmeninį pasirodymą. Tam tereikės prisipažinti, kad atsiliepęs žmogus yra nuoširdus mūsų gerbėjas.
Kokią pagrindinę žinutę Lietuvos publikai skleidžia grupė „Alejandro"?
Alejandro: Ne visada atlikejas privalo nešti ypatingą žinutę – pažiūrėkite į lietuvišką pop sceną. Kartais pakanka natūralumo (kurio, beje, dabar nedaug), tiesiog gražaus balso. Dažnai klausytojui, atejusiam i koncertą užtenka nuoširdumo ir jam nereikia gilių prasmių, jis tiesiog nori gerai praleisti vakarą.
Bet mums to nepakanka. Juk galima būti nuoširdziam ir duoti muzikos mylėtojams ne tik dainą bet ir vaizda, spektaklį bei galybę kitų pojūčių.
Alejandro muzikiniam projektui susiburė ne tik muzikantai, bet ir dizaineriai, stilistai, kitų srčių specialistai. Žiūrint į visą Lietuvos atlikėjų paletę nesimato nei vieno atlikėjo kuris gautų pliusus visose pasirodymo elementuose, todel nutarėm pakeisti žmonių požiūrį į muziką bei parodyti kitiems pavyzdį kaip gražiai į pasirodymą galima sudėti vaizdus, judesius ir muzika.
Labai pasigendu dainų atlikimo, paryskinamo tinkamais judesiais, vaizdais.
Vaizdai, rodomi klipuose, scenoje neturi nieko bendro su dainų žodžiais ir dažnai suprantami tik patiems jų kūrėjams. Todel aš matau dideles galimybes būti pastebėtiems atlikėjams, sudėsiantiems vaizdą ir garsą taip į vieną bendrą istoriją.
Kokia yra didžiausia grupės „Alejandro" stiprybė/silpnybė?
Mūsų stiprybė yra rimtas požiūris i tai ką darome ir tai, ką daro mūsų komanda o silpnybė yra fanai. Jeigu viena diena suprasime, kad nėra fanų, suvoksime, kad laikas pasitraukti.
Kur galime pamatyti Jūsų klipą? Ar jis jau transliujamas?
Patys nekantriausi jau dabar gali jį atrasti mūsų interneto svetainėje www.alejandro.lt, tačiau greitai visi norintys turės galimybę jį išvysti jau liepos 7 mūsų „Youtube“ kanale.
Liekate paslaptingi... Ko gero, tenka laukti jūsų minėtos žinutės žiniasklaidos priemonėse. O kol kas – ko palinkėtumėte savo esamiems ir būsimiems klausytojams?
Palinkėtume visiems nebijoti bendrauti su savo mėgstamiausiais atlikejais, ne visada jie būna tokie neprieinami, kokius juos rodo televizija. Mūsų gerbėjams palinkėtume laimėti asmeninį musu pasirodyma, o tam kas tikrai seks mūsų veiklą, anksčiau ar vėliau pamatys mūsų gyvą pasirodymą, tereikia tik noro...