• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sirgaliai čia itin aktyvūs ir būna labai griežti bei nekontroliuojami. Taip albanų požiūrį į futbolą apibūdina Albanijoje žaidžiantis ir šios šalies čempionu jau tapti spėjęs 22-ejų metų lietuvis Juozas Lubas.

Sirgaliai čia itin aktyvūs ir būna labai griežti bei nekontroliuojami. Taip albanų požiūrį į futbolą apibūdina Albanijoje žaidžiantis ir šios šalies čempionu jau tapti spėjęs 22-ejų metų lietuvis Juozas Lubas.

REKLAMA

Jis su portalu tv3.lt pasidalijo įspūdžiais, kaip atrodo futbolas šalyje, kuri dydžiu ir gyventojų skaičiumi prilygsta Lietuvai, bet tarptautinėje futbolo arenoje atrodo kur kas geriau – jau ne pirmą kartą varžosi Europos futbolo čempionate.

„Dar ir dabar nesu pilnai apsipratęs prie kultūros, kuri yra šioje šalyje ir kokį požiūrį į futbolą čia rodo visi sirgaliai. Jie ir aktyvūs, ir agresyvūs, nors neslėpsiu – man tai visai patinka.

Kiek teko šiame mažame miestelyje, kurio komandai atstovauju girdėti, tai kai žaidė Albanijos rinktinė su italais, buvo šūkavimų. Galbūt didesniame mieste daugiau matytųsi tų nuotaikų, nors ir taip akivaizdu, kad čia visi rinktinę palaiko labai stipriai“, – teigia futbolininkas.

REKLAMA
REKLAMA

Anksčiau žaidęs tik Lietuvoje, J. Lubas 2024 m. sausio mėn. sudarė 2,5 m. trukmės sutartį iki 2026 m. pabaigos su Rogožinės „Egnatia“ klubu iš Albanijos ir tą patį sezoną su juo iškovojo Albanijos futbolo taurę bei laimėjo pajėgiausią šalies lygą.

REKLAMA

„Du titulai per sezoną, geriau ir būti negali, tačiau poilsio nedaug. Dabar treniruojamės Slovėnijoje, ruošiamės artimiausioms, Čempionų lygos atrankos kovoms“, – mintimis su tv3.lt portalu dalijasi jis.

Albanijoje sirgaliai ne tik aktyvūs, bet ir agresyvūs

„Sirgaliai šioje šalyje labai aktyvūs ir netgi kartais būna labai griežti bei nekontroliuojami. Būna visko, net ir gėrimų buteliais svaidosi. Nuolat žaidėjus ir teisėjus nušvilpinėja, šūkauja ant jų ir panašiai.

REKLAMA
REKLAMA

Tai vyksta visuose Albanijos miestuose. Tas fanų mentalitetas yra labai aršus, jie nepatenkinti kai kažkas blogai, nežiūri ramiai į situaciją“, – šypsosi futbolininkas, paprašytas apibūdinti, kaip albanai elgiasi, kuomet vyksta futbolas.

Pasak J. Lubo, gyvai stebėti rungtynes Albanijoje yra mėgstama kur kas labiau nei Lietuvoje, kadangi jo akimis, vien „Egnatia“ stadionas, kuris gali talpinti 4 tūkst. žiūrovų bei yra sąlyginai mažame, 20 tūkst. gyventojų nesiekiančiame mieste, dažniausiai per rungtynes būna užpildomas 70-80 proc.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jeigu dar atvyksta sirgalių iš kitų miestų, tada stadionas jau būna visiškai pilnas.

„Būna, kad kartais net dešimtys apsauginių laukia prie išėjimų iš stadiono, kad kas nors neatsitiktų komandos žaidėjams, treneriams, teisėjams. Apskritai, albanai yra karštakošiai – turime ir komandoje porą tokių albanų, kurie aikštėje labai greitai gali „užsivesti“ ir tada kyla neramumų“, –  tv3.lt portalui pasakoja J. Lubas.

REKLAMA

Dažnai didelės priešpriešos sirgalių tarpe vyrauja tarp pačių Balkanų šalių, ką buvo galima matyti ir Europos čempionate, kai Albanija žaidė su Kroatija.

Tiesa, J. Lubo teigimu, pats jis kol kas tokių priešpriešų dar nepajautęs.

„Tiesiog vyrauja toks požiūris, kad jeigu tu nesi iš tos komandos, kurią tam tikri sirgaliai palaiko, tai tavęs visada nekęs ir nemėgs“, – sako jis.

Vietinio futbolo lygis – panašus į Lietuvos, o rinktinės sėkmė slypi užsienyje

Pirmus savo karjeroje rimtesnius trofėjus klubiniame futbole su „Egnatia“ klubu iškovojęs J. Lubas nemano, kad aukščiausios Albanijos futbolo lygos lygis yra aukštesnis nei Lietuvos.

REKLAMA

„Jeigu paimtume pirmas keturias šalies aukščiausio diviziono komandas, tai sakyčiau lygis labai panašus į mūsų šalies pajėgiausių komandų.

Galbūt tik kai kurios komandos turi individualiai stipresnius žaidėjus. Buvo ir pas mus komandoje taip, kad buvo keletas individualiai stipresnių žaidėjų, kurie ir ėmėsi daugiau iniciatyvos, padėjo mums iškovoti svarbias pergales“, – mintimis dalijasi sportininkas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jis priduria, kad kalbant su vietiniais teko truputį paliesti ir temą, kodėl Albanijos futbolo rinktinė geba daugiau pasiekti nei Lietuvos. Priežastys tam – labai paprastos.

„Viena pagrindinių priežasčių yra ta, kad daug albanų gyvena užsienyje ir praktiškai net nėra buvę čia, Albanijoje. Jie žaidžia užsienyje, kitame lygyje ir ten ugdosi futbolo įgūdžius. Buvo net ir pas mane komandoje, kad atvyko albanų, kurie dar čia nėra žaidę. Galbūt dėl to ir jų rinktinė kitokia“, – sako J. Lubas.

REKLAMA

Albanijos futbolo rinktinė Europos futbolo čempionate varžosi B grupėje, kur žaidžia net trys elitinės rinktinės – Italija, Ispanija ir Kroatija.

Nepaisant to, kad albanai buvo laikomi absoliučiais autsaideriais, jie jau kibo į atlapus Italijos rinktinei ir nusileido rezultatu 1:2.

Kitame mače, paskutinėmis akimirkomis išplėšė lygiąsias su Kroatija – 2:2.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų