Kelios gamtosaugos organizacijos ragina Lietuvos žmones atkreipti dėmesį į delfinų kankinimą Klaipėdos jūrų muziejaus delfinariume ir kritikuoja akciją "Padovanok delfinui šypseną". Delfinariumo atstovai tokią kritiką vadina visiškai nepagrįsta.
Kaip penktadienį išplatintame pranešime teigia Lietuvos žaliųjų judėjimo, Lietuvos gyvūnų globos draugijos ir kitų organizacijų atstovai, nelaisvė delfinams itin kenkia, mažina atsparumą ligoms ir trumpina gyvenimą.
Anot gamtos apsaugos aktyvistų, gyvenimas mažoje ir uždaroje aplinkoje kenkia ne tik sudėtingam delfinų socialiniam gyvenimui, bet ir didina jų agresyvumą.
Pranešime pažymima, kad populiarios delfinų terapijos gydomasis poveikis nėra įrodytas, o jei ligoniai ir pasijunta geriau, tai tik trumpam.
Klaipėjos jūrų muziejaus atstovė ryšiams su visuomene Nika Puteikienė aktyvistų argumentus griežtai atmetė. Atstovės teigimu, apie tikrą rūpestį reikėtų kalbėti su tais žmonėmis, kurie dirba su delfinais, juos prižiūri, maitina ir už juos atsako.
Anot N.Puteikienės, nelaisvėje delfinai geros priežiūros ir rūpinimosi dėka išgyvena 35 m. ir daugiau, tuo tarpu laisvėje jie išgyvena 30 m.
Muziejaus darbuotojai BNS sakė, kad tarpusavio bendravimas tarp žmonių ir delfinų yra naudingas abiems pusėms: juos sieja abipusis stiprus ryšys. Vaikams po bendravimo terapijos su šiais žinduoliais gerėja psichoemocinė būsena.
Jūrų muziejaus delfinariumas yra vienintelis Baltijos šalyse. Šiuo metu jame laikomi aštuoni delfinai.