• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Atlikę kratas pajūryje garsiame pramogų ir poilsio komplekse „Radailių dvaras“, pareigūnai nustatė, kad per penkerius metus įstaigos savininkai nuslėpė mažiausiai 45 000 eurų mokesčių ir neapskaitė daugiau nei pusės milijono eurų pajamų. 

Atlikę kratas pajūryje garsiame pramogų ir poilsio komplekse „Radailių dvaras“, pareigūnai nustatė, kad per penkerius metus įstaigos savininkai nuslėpė mažiausiai 45 000 eurų mokesčių ir neapskaitė daugiau nei pusės milijono eurų pajamų. 

REKLAMA

Daugiau apie tai – TV3 žinių reportaže.  

Milžinišką teritoriją užimantį, pajūryje gerai žinomą poilsio ir pramogų kompleksą „Radailių dvaras“ gavę patikimos informacijos, iškratė Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos pareigūnai bei mokesčių inspektoriai. Kratas jie atliko ir įstaigos vadovų namuose, o surinkti duomenys leido pradėti ikiteisminį tyrimą dėl dviejų nusikalstamų veikų.    

„Tai yra apgaulingas apskaitos tvarkymas ir, be abejo, veikla, kuri susijusi su mokesčiais, tai yra mokesčių vengimas. Tai yra iš esmės, neteisingų duomenų apie pajamas, pelną, turtą pateikimas“, – aiškino prokurorė Dalia Mackevičienė. 

REKLAMA
REKLAMA

Paaiškėjo, kad per penkerius metus įmonė nuslėpė mažiausiai 45 000 eurų mokesčių. Be to, neapskaitė daugiau nei pusės milijono eurų pajamų. „Radailių dvaro“ metų apyvarta – 3 milijonai eurų. 

REKLAMA

„Galima šnekėti, kad pajamų gali būti neapskaitytų virš 500 000, iš kurių yra dalis atlyginimų išmokėtų vokeliuose“, – teigė Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Klaipėdos apygardos viršininkas Dainius Rimkus. 

Pareigūnai nustatė, kad visą ar dalį atlyginimo neapskaitytais grynaisiais pinigais, taip vadinamuose vokeliuose, gaudavo beveik visi 120-imt „Radailių dvaro“ darbuotojų – barmenai, padavėjai ir net virėjai.    

REKLAMA
REKLAMA

„Nemažai darbuotojų buvo įdarbinta puse etato, tačiau dirbdavo pilnu etatu. Dėl ko jiems už šitą laikotarpį būdavo mokami „vokeliai“. Taip pat įmonėje buvo nustatyta, kad dirba nelegalūs asmenys, kuriems taip pat buvo išmokamas darbo užmokestis“, – sakė D. Rimkus.  

O vokeliams pinigus, patys to nežinodami, sunešdavo „Radailių dvare“ vestuves keliantys jaunavedžiai, sukaktuvininkai, draugų kompanijos ar įmonės. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Pagrinde pajamos būdavo neapskaitomos iš banketų, renginių ir šitie pinigai būdavo naudojami „vokeliams“ mokėti“, – kalbėjo Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Klaipėdos apygardos viršininkas.  

Maža to, „Radailių dvaro“ savininkams priklauso ir miniatiūrų ir botanikos parkas „Babilono sodai“. Norintys čia pasivaikščioti lankytojai turėdavo susimokėti grynaisiais, o šie pinigai taip pat niekur viešai nebūdavo deklaruojami. 

REKLAMA

„Kadangi tai yra veikla penki metai, tai bus atliekamas tyrimas, kur specialistai tirs dokumentus, tirs pajamas, pardavimus, tai yra didelis darbas ir tai, be abejo, tikrai užtruks“, – aiškino prokurorė. 

Prokurorai nieko nesulaikė, tačiau įtarimus pareiškė įmonės vadovui. Tiesa, ar tai Audrius Aušra, ar Vita Aušrienė, nutarė nuo visuomenės nuslėpti. 

„Negarsinkim tų pavardžių, nes kiekvienas žmogus turi tą nekaltumo prezumpciją ir sakykim taip, kol mes neturim pagrįstų duomenų, kad būtent šis asmuo padarė nusikalstamą veiką. Gal aš nenorėčiau atskleisti šitokių duomenų“, – teigė D. Mackevičienė. 

REKLAMA

Su įmonės savininkais susisiekti nepavyko. Tačiau prokurorai sako, kad įtariamųjų gali daugėti. Už apgaulingą buhalterinės apskaitos tvarkymą gresia ketveri, o už neteisingų duomenų apie pajamas, pelną ir turtą įrašymą net aštuoneri metai kalėjimo. Tiesa, „Radailių dvaras“ dabar dirba kaip dirbęs.

Daugiau galite sužinoti reportaže, esančiame straipsnio pradžioje. 

tv3.lt

Tai nieko čia ir nesuims. Susimokės tas dėdė prokurorams ir tam dėdei viršininkui iš finansų nusikaltimų tyrimų tarnybos Klaipėdos skyriaus ir bus baigtas kriukis. Lietuvoje teisėsauga randasi tik ant popieriaus. Arba kai reikia kokį sulesti , kuris kiaušinių dėžutę pavogė.
Tai kavinės,kurios daro banketus,išvežioja maistą niekada neduoda jokio dokumento ,reikėtų pietų metu pakratyti tuos maisto išvežiotojus pamatytumėte tą patį,bet ne čia esmė esmė,kad mokesčiai spaudžia velniškai,,jei nori išsilaikyti maža kavinukė,ar valgykla,tai savininkui,kas antrą mėnesį nelieka nieko tu dirbi su tokiu pačiu atlyginimu kaip eilinė virėja tik atsakomybė kita ir praktiškai be atostogų be išeiginių
Nesumokėjo 45 000 mokesčių per 60 mėnesių.Gaunasi automobiliukas.Per mėnesį nesumokėjo 750 .Jei dirba 7 darbuotojai,nuo kiekvieno nesumokėjo po 107.Jei renginiai savaitgaliais,tai per vieną savaitgalį už darbuotoją nesumokėjo 27...Tarkim renginyje dalyvauja 30 žmonių,tai vienam svečiui tektų papildomai susimokėti po 4-5.Brangtų arba salės nuoma,arba maistas,arba lova nakčiai....Paskui mes stebimės,kodėl Lietuvoje taip viskas brangu !Mokesčių sistema sau,o gyvenimas sau.Darbo nemažai.Jei susimokėsi visus mokesčius,už visas paslaugas,tai automobiliuko nebus kas 5 metai,gal net kas 10 !Vargsi smulkiame versle 50 metų,kol vieną dieną pagalvosi-kam viso to vargo ?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų