Ant saugumo sertifikatų neturinčio 230 metrų ilgio ir beveik pusantro šimto metų senumo pėsčiųjų tilto susigrūdo šimtai žmonių, o kažkas dar ir sugalvoja tiltą įsupti, tada nutinka tragedija.
Pasilinksminti ant tilto susirinkusi minia per akimirką nugarma į drumzliną Makču upės vandenį. Dešimtys žmonių dar bando išsilaikyti ant kybančių, sutrūkinėjusių tilto konstrukcijų, kiti iriasi kranto link. Bet ant kabančio tilto buvo ir daugybė vaikų su mamomis – nemaža dalis jų taip ir liko po vandeniu.
Indai Morvio mieste ant tilto ir apylinkėse šventė religinę šventę, deja, linksmybės virto tragedija.
Štai, ką pasakoja liudininkai: „Daug vaikų šventė žibintų festivalį ir atvyko. Visi jie krito viens per kitą. Tiltas nugarmėjo, nes buvo per daug žmonių.“
Netrukus po nelaimės ėmė sparčiai didėti aukų skaičius: „Tai baisu, net negaliu kalbėti. Ten buvo daug vaikų.“
Jam antrino kitas žmogus: „Žmonės kybojo ant sugriuvusio tilto, bet neišsilaikę krito į upę. Nemiegojau visą naktį, padėjau gelbėtojams. Atvežiau daug vaikų į ligoninę.“
Britų kolonijinės valdžios laikų 1,5 metro pločio tiltą indai vadino inžinerijos stebuklu. Vos prieš savaitę jis atvertas žmonėms, mat prieš tai buvo pusę metų remontuojamas. Bet po nelaimės aiškėja, kad nors po remonto, nors ir buvo atidarytas – tiltas dar neturėjo būtinų saugumo sertifikatų.
„Bendrovei, kuri prižiūrėjo ir tvarkė tiltą iškelta baudžiamoji byla“, – kalba Gudžarato valstijos ministras Harsh Sanghavi.
Skaičiuojama, kad nelaimės metu ant kabančio tilto buvo maždaug pusė tūkstančio žmonių. Tragedijos aukų skaičius jau perkopė 140.