• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Gintarė VALUCKYTĖ

Keletą dienų Šiauliuose viešėjusi šveicarė Marie Aude Mayor iš pirmo žvilgsnio – 21–erių mergina su džinsais, palaidais plaukais, lengva šypsena veide. Ji – aikido kovos meno juodojo diržo savininkė, jogos, meditacijos instruktorė. Atsakydama į klausimus žeria išmintį: „Kovoje pamilk priešą, nes jis yra tavo dalis. Naikindamas jį, naikini save.“

REKLAMA
REKLAMA

Aikido sutaikė su broliu ir savimi

Į Šiaulius iš Šveicarijos, Montreux miesto, Marie atvyko kartu su aikido, jogos ir meditacijos mokytoju Sensėjumi Patrick Cassidy. Svečius pakvietė Šiaulių aikido, jogos ir meditacijos centro įkūrėjas, instruktorius Rokas Leonavičius. Jis ir Marie dvejus metus kartu mokėsi Sensėjaus mokykloje Šveicarijoje, prieš tapdami mokytojais.

REKLAMA

Marie toje pačioje mokykloje užsiėmimus veda vaikams, suaugusiems. Šiuo metu ji organizuoja konfliktų sprendimo programą ligoninėse seselėms: moko, kaip spręsti konfliktus be žalos kitam žmogui.

Marie jogą atrado vidurinėje mokykloje: „Buvau sveika, sportavau, bet man vis kažko trūko. Joga man patiko, nes dvasinė jos dalis suteikė kitą požiūrį. Tu nematai kito žmogaus, atskirto nuo savęs, nepraktikuoji tam, kad būtum geriausias, darai dėl savęs.“

REKLAMA
REKLAMA

Į jogos užsiėmimus ji ateidavo vis anksčiau ir stebėdavo kitus, praktikuojančius aikido, tarp jų buvo ir jos brolis. Vos pamėginusi Marie įsimylėjo šį kovos meną. Paskui sekė keleri metai nuoseklių mokymų pas Sensėjų.

„Kai esi jaunas, vis kažko bijai, nesi patenkintas savimi, bet ta praktika pakeičia, atsiveria erdvė, tampi laimingesnis,“ – apie asmenybės pokyčius pasakojo mergina.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ji nuolat pykdavosi su broliu, tačiau abu pradėję praktikuoti aikido, pritaikė žinias ir susitiko vienas kitą. Tas susitikimas, merginos žodžiais, tai ryšio radimas, grįžimas namo. Nebenori būti geresnis, nebeerzini, visa ši energija tampa meile.

REKLAMA

Mergina suvokia, kad Rytų praktikos jai nesuteikė laisvės, nes ją visada turėjo: „Supratau, kad esu laisva, tik turiu atidaryti langą. Pasikeitė mano santykis su savo mintimis, kitais žmonėmis, pradėjau žvelgti, kas yra už to.“

O už to ji įžvelgia energiją, kuri išreiškiama skirtingai – griauna arba palaiko. Bet giliau nediskutuoja, sako, kad ir pati visko nežino. Tame nežinojime irgi įžvelgia grožį, nes žmogus nenustoja augti.

REKLAMA

Šveicarija – taip pat ne rojus

Apsisprendusi tapti mokytoja, Marie savarankiškai leidosi į Nepalą ir Indiją. Keliavo, gyveno ašrame, ten meditavo, praktikavo jogą. Ji klausė indų vienuolių mokymų apie dvasingumą, intensyviai mokėsi apie budizmą, kas leidžia suvokti savo Budą, nubusti savo tikrajam Aš.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tu tiesiog nubundi ir pamatai: o, gyvenimas yra labai svarbus! Aš turiu jėgos, stiprybės, kad išmokčiau pati ir kad daryčiau įtaką kitiems. Kai matai, koks dabar pasaulis, kiek liūdesio, pykčio, nori kažką pakeisti,“ – kalbėdama degė Marie.

Šveicarija, anot jos, nėra išimtis: nors atrodo, kad tai rojus, bet ten irgi yra korupcija, manipuliacija, vartojimas.

REKLAMA

Anot jos, pinigų turėti yra gerai, bet svarbiausia – būti jungtyje su pačiu savimi, klausiant, kodėl aš esu čia. Ar tam, kad nuolat atostogaučiau, ar vartočiau, o gal dėl didesnio tikslo?

Jos įsitikinimu, Rytų žinios yra labai tinkamos europiečiams, padeda grįžti į tai, kas yra esmė, namai. Dažnai žmonės būna egocentriški, norai sau nesibaigia. Marie sako, kad mes esame svarbūs, bet visi esame viena sistema, vienas pasaulis.

REKLAMA

„Aš dar tik pradedu, bet noriu dalintis gyvenimo džiaugsmu, kurį turiu. Noriu, kad ir kiti rastų savo džiaugsmą, save išreikštų, mylėtų, dalytųsi. Kad būtų įkvėpti kažką sukurti“, – atvirai sakė mergina.

Anot Marie, džiaugsmas ir meilė, kurie buvo vaikystėje, niekur nedingo, tereikia akimirkos, kad tai suprastum.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Aikido moko pamilti priešą

Ji sako, kad aikido atneša dvasingumą, tai gyvenimas, augimas. Aikido nereiškia to, kad visada esi taikus, niekada nesakai ne. Pirmiausia atpažįsti konfliktą, pasveikini, priimi kitą žmogų, duodi jam erdvės pasakyti, ką jis turi pasakyti. Gali paaiškinti, pakelti balsą, bet neatskiri savęs, nerodai esąs aukščiau, tu myli, esi vienas su oponentu, o ne nekenti ir neužtildai jo.

REKLAMA

„Negali naikinti kito ir sakyti, kad aš laimiu. Planeta yra viena,“ – mano Marie.

Jai nėra tekę naudoti aikido technikos gynybai, nes ji ir nėra tam skirta. Išmoksti pastebėti kylantį konfliktą dar prieš trenkdamas.

Marie mokymuose medituoja net 4-6 metų vaikai, jie tampa stabilesni, atsiranda bendrumo jausmas.

Mergina pasakojo, kad joga Šveicarijoje populiarėja, tačiau vis dažniau tampa sportu, gimnastika, mada. Joga, sanskrito kalba, – širdies, proto ir kūno susijungimas. Kitaip pametama jos prasmė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų