• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vasario mėnesį sėkmingai prasidėjo tarptautinės jaunimo organizacijos AIESEC vykdomas projektas, kuriame pagrindinį vaidmenį atlieka šeši stažuotojai iš užsienio – „Tarpkultūrinis dialogas. Skirtingos kultūros – vienas pasaulis“. Šis projektas, kuriam buvo ruošiamasi daugiau kaip tris mėnesius, prasidėjo atidaromąja konferencija, kuri vyko Kauno J. Dobkevičiaus vidurinėje mokykloje, ir kurios metu mokiniams iš šešių Kauno mokyklų buvo pristatyta organizacija, jos vertybės, buvo vedami komandiniai užsiėmimai ir paskaitos.

REKLAMA
REKLAMA

Projekto misija: skatinti mokyklinio amžiaus žmonių supratimą apie kitas kultūras, mokyti suprasti ir priimti žmones su skirtinga pasaulėžiūra ir mąstymu, kelti tolerancijos lygį jaunimo tarpe, griauti įsisenėjusius stereotipus (pavyzdžiui, apie subkultūras, apie pomėgius).

REKLAMA

Stažuotojai veda integruotas pamokas moksleiviams apie jų kultūrą, meną, moko kalbų, veda praktinius mokymus ir supažindina su savo kultūra. „Tikrai nepaprastas jausmas matyti žmonių šypsenas, girdėti padėkos žodžius ir suvokti, kad kiekvienas nedidelis darbas, kurį padarai dėl kito gerovės, prisideda ne tik prie projekto, bet ir visos AIESEC organizacijos tikslo - daryti teigiamą įtaką visuomenei, padėti jauniems žmonėms tobulėti bei tapti tuo, kas ugdys ateities kartas ir ves rytojaus pasaulį dar toliau į priekį“ – sako Tomas Lekavičius, vienas iš organizatorių.

REKLAMA
REKLAMA

Šiais metais atvyko stažuotojai iš labai skirtingų kultūrų, todėl moksleiviams sudaromos puikios sąlygos plėsti savo akiratį, stebėti svečių elgesio įpročius ir taip mokytis priimti niekada anksčiau nepažinotą asmenį: kanadietę (kuri gimė ir vaikystę praleido Šri Lankoje) Manosilah, egiptietį Hesham, italą Dario, bulgarę Desislavą, moldovę Ellą ir rumuną Radu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Yra stereotipas, kad studentai turi susikoncentruoti tik į mokslus ir juos baigę – ieškoti darbo. Mes norime parodyti, kad studentai, norėdami kažką pakeisti visuomenėje, gali prisidėti prie esamų problemų sprendimo. Šiuo projektu mes parodome moksleiviams, kad būdami studentais turime išdrįsti eiti į priekį, jiems perduoti savo žinias, kad jie po to galėtų mokyti ateities kartas“ – apie šio projekto suteikiamas galimybęs sako jo koordinatorė Lina Balandytė. Paklausta, kodėl ėmėsi organizuoti šį projektą, atsakė labai paprastai: „Čia turiu galimybę susipažinti su nuostabiais žmonėmis iš skirtingų pasaulio kampelių, pasidalinti mintimis, įgavau komandos valdymo patirties. Šis projektas suteikia galimybę dirbti su visiškai skirtingų charakterių žmonėmis ir mokytis vieniems iš kitų.“

REKLAMA

Projektui dar tik prasidėjus, stažuotojai sulaukė labai daug dėmesio iš visų mokyklų moksleivių. „Jie - labai susidomėję, nuolat klausinėja įvairių dalykų apie mane, mano šalį, anglų kalba nėra kliūtis – jie puikiai ją moka“ – negaili gerų žodžių mokiniams Dario, į Lietuvą atvykęs iš Italijos.

Organizatoriai tikisi, kad šis, jau trečius metus vykdomas projektas, tęsis ir kitąmet, prisidėdamas prie teigiamų pokyčių visuomenėje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų