A. Bilotaitė patikino, kad su Krašto apsaugos ministerija sutarta dėl skiriamo finansavimo sunkiosios ginkluotės įsigijimui.
„Karas Ukrainoje buvo priežastis, dėl ko atsirado karinio aprūpinimo standartas vidaus reikalų sistemoje. To anksčiau nebuvo. Dabar tikimės visą karinį standartą išpildyti“, – atkreipė dėmesį A. Bilotaitė.
Visas pajėgas siekia paruošti bendrai gintis nuo hibridinių ir kitų grėsmių.
„Tai labai svarbu galvojant apie iššūkius, kurie yra susiję su saugumo situacija. Taip pat dėliojant bendrą mūsų pajėgumą, galvojame, kad turėsime turėti ne tik bendrą sąveiką, bendras pratybas, bendrą valdymą, bet kartu turėti tam tikrą standartą, ekipuotes“, – paaiškino ministrė.
Neteko Lietuvos pilietybės, nes turėjo ir Rusijos: įspėja apie pasekmes
Be to, paskelbta, kad šeši žmonės, nuslėpę Rusijos pilietybės įgijimą, neteko Lietuvos pilietybės, trečiadienį pranešė Migracijos departamentas.
Atlikus patikras nustatyta, jog šeši Lietuvos piliečiai ne tik nuslėpė Rusijos pilietybės įgijimo faktus, bet ir iš viso neturi teisės į daugybinę pilietybę. Nė vienas iš šių asmenų, anot įstaigos, nebendradarbiavo su Migracijos departamentu ir neatsiliepė į prašymus pateikti dokumentus, įrodančius jų teisę į daugybinę pilietybę.
Dėl to pradėta Lietuvos pilietybės netekimo procedūra. Ji baigta vidaus reikalų ministrei Agnei Bilotaitei pasirašius įsakymą, kuriuo minėti asmenys neteko Lietuvos pilietybės.
„Tai tiesiog mūsų aktyvių veiksmų rezultatas, labai džiaugiamės, kad mūsų proaktyvūs veiksmai, dėl kurių buvo sutarta Vidaus reikalų ministerijoje, buvo duoti pavedimai mūsų tarnyboms, davė rezultatų“, – trečiadienį žurnalistams sakė ministrė.
„Tikimės, kad tai yra žinia tokiems asmenims, kad jie bus identifikuoti ir bus atitinkamos pasekmės“, – tvirtino ji.
Pasak departamento, nuo šių metų pradžios, analizuojant iš Lietuvos į Rusiją ar Baltarusiją bei atgal itin dažnai vykstančių keleivių srautus, patikrai buvo atrinkta beveik 2 tūkst. asmenų.
Paaiškėjo, kad 1,7 tūkst. tokių keliautojų teisėtais pagrindais turi daugybinę Lietuvos ir Rusijos arba Lietuvos ir Baltarusijos pilietybę, arba yra Lietuvos piliečiai ir turi leidimą laikinai gyventi užsienio valstybėje.
Šiuo metu Migracijos departamentas dar atlieka kelių šimtų asmenų patikrinimus bei tikslina gautą informaciją.
Pirminiais duomenimis, Lietuvos pilietybę bus siūloma panaikinti dar keliolikai asmenų. Baltarusijos pilietybės įgijimo slėpimo faktų kol kas nenustatyta. Lietuvos pilietis, įgijęs kitos valstybės pilietybę, privalo per du mėnesius apie tai raštu Migracijos departamentui.
Asmuo, laiku neįvykdęs tokios pareigos, baudžiamas pagal Administracinių nusižengimų kodeksą, jam gresia bauda nuo 300 iki 850 eurų.
Siekia atremti grėsmes valstybės saugumui
Trečiadienį, liepos 24 d., Vidaus reikalų ministerijos (VRM) renginio metu buvo pristatyti VRM Jungtinių specialiųjų pajėgų tikslai ir funkcijos, veikimo galimybės ir kaip Jungtinės specialiosios pajėgos prisidės prie efektyvesnio Lietuvos saugumo užtikrinimo.
„Pasikeitus saugumo situacijai regione, būtina ieškoti bendros tarnybų sąveikos ir sinergijos galimybių, todėl neabejojame, kad ši VRM Jungtinių specialiųjų pajėgų platforma bus dar vienas elementas stiprinant mūsų parengtį ir atsparumą“, – sako vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.
Vidaus reikalų ministerija, siekdama sustiprinti pasirengimą atremti nekonvencines, hibridines ar kitas valstybės saugumui kylančias grėsmes, inicijuoja Jungtinių specialiųjų pajėgų kūrimą, jas sudarys Viešojo saugumo tarnybos Operatyvaus reagavimo kontratakos komanda, Valstybės sienos apsaugos tarnybos Specialiosios paskirties skyrius ir Policijos departamento Antiteroristinių operacijų rinktinė „Aras“.
Renginio metu buvo pademonstruotos VRM specialiųjų pajėgų operacinės galimybės (gelbėjimas po teroristinio išpuolio, sprogmenų aptikimas ir neutralizavimas, pastato šturmas, naudojant aviacijos paramą).
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!