Pasaulyje vis populiarėjant efektyvų ir kokybišką projektų valdymą užtikrinantiems Agile metodams, Lietuvoje įkurta tokius metodus taikančių specialistų asociacija „Agile Lietuva“.
Agile projektų valdymo metodų (Scrum, Kanban, Ekstremalus programavimas ir kitų) efektyvumo paslaptis – projekto ar produkto kūrimas kuo trumpesniais ciklais. Gavus jau pirmąją veikiančią produkto versiją po kelių savaičių nuo projekto pradžios, aiškiau suprantamas projekto dydis, galimos rizikos, gaunamas grįžtamasis ryšys. Tai leidžia užsitikrinti, kad projektas pasieks išsikeltą tikslą.
Be abejo, norint projektus vystyti tokiais mažais ciklais, reikia išspręsti daug iššūkių nuo teisingo komandinių rolių paskirstymo, organizacijos struktūros pakeitimų iki griežto proceso kontroliavimo ir teisingų metrikų įsivedimo. Iš čia ir kilo asociacijos tikslas – dalinantis patirtimi, tobulinti Agile metodų naudojimą Lietuvos bendrovėse.
Asociacija sudarė ambicingą veiklos planą, kuriame yra konferencijos, naudotojų susitikimai, seminarai bei kitos su Agile metodų mokymu ir naudojimo skatinimu susijusios veiklos. Asociacijos atstovai taip pat oficialiai dalyvaus valstybinių institucijų diskusijose ir darbo grupėse, siekdami skatinti taikyti Agile metodus viešojo sektoriaus projektuose Lietuvoje.
„Agile Lietuva“ prezidentu išrinktas Vaidas Adomauskas. Valdyboje pirmoje kadencijoje dirba Gediminas Šaltenis, Vaida Masiulionytė – Dagienė, Kristina Šermukšnytė - Alešiūnienė, Aleksej Kovaliov, Laimonas Lileika ir Simonas Razminas.
Nepaisant to, kad asociacija įkurta tik šiemet, jos narių veikla Lietuvoje nėra naujiena, kaip ir pati Agile samprata. Antrus metus kas mėnesį įvairius Agile metodus naudojantys specialistai dalinasi savo patirtimi ir padeda vieni kitiems tobulėti naudotojų grupėse. O visame pasaulyje vykstantis „Agile turas“ Lietuvoje pirmą kartą vyko dar 2010 metais, konferencija „Lietuvos Agile diena“ – 2011 metais.
„Agile turas“ Vilniuje praeitais metais sulaukė net 400 dalyvių. Šio renginio metu į Lietuvą pranešimus skaityti atvyko pasaulinio lygio Agile profesionalai, o dalyviai išklausė specializuotų Agile mokymų, įgijo tarptautinės organizacijos „Scrum Alliance“ sertifikatus.
Didėjantis susidomėjimas teminiais renginiais rodo Agile metodų taikymo populiarėjimą Lietuvoje. Planuojama, kad į šių metų „Lietuvos Agile diena 2012“ konferenciją susirinks daugiau nei 300 specialistų, o rudenį asociacija „Agile Lietuva“ nudžiugins jau tradiciniu tapusiu tarptautiniu renginiu „Agile turas“.
Užsakymo nr. 2212