• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Į Portugalijos sostinę Lisaboną susirinkę Afrikos ir Europos Sąjungos (ES) lyderiai susilaukė didelės kritikos bangos iš abiejų kontinentų. Žmogaus teisių gynėjų grupės ir parlamentarai kaltina viršūnių susitikimo dalyviu "pamiršus" žmogaus teisių Afrikoje problemas, rašo "The Guardian".

REKLAMA
REKLAMA

Daugiausiai kritikos susilaukė tai, jog į susitikimo darbotvarkę nebuvo įtrauktas Darfūro regiono Sudane klausimas. 40 parlamentarų iš Europos ir Afrikos šeštadienį paskelbė atvirą laišką, kuriame jie teigia esą nusivylę ir šokiruoti tuo, kad per dvi dienas truksiančias diskusijas nebus išskirta laiko humanitarinei krizei, nusinešusiai per 200 tūkst. gyvybių.

REKLAMA

Tuo tarpu 50 žmogaus teises ginančių organizacijų paviešino atskirą laišką, kuriame teigiama, jog ES ir Afrikos lyderiai atsuko nugarą Darfūro žmonėms. Žmogaus teisių gynėjai sukritikavo ir Zimbabvės prezidento Roberto Mugabe, kaltinamo rinkimų rezultatų klastojimu bei opozicijos persekiojimu, pakvietimą į Lisaboną.

REKLAMA
REKLAMA

Dėl R. Mugabe dalyvavimo konferencijoje į Portugaliją neatvyko Didžiosios Britanijos premjeras Gordonas Brownas, taip išprovokuodamas Afrikos šalių kritiką ir Europos Komisijos prezidento Jose Manuelo Barroso priekaištus.

„Jei esi tarptautinis lyderis, turi būti pasiruošęs susitikti ir su tais žmonėm, su kuriais matytis neleistų tavo mama. Laikas nuo laiko mums tai reikia padaryti“, - ironizavo J. M. Barroso.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Anot „The Guardian“, G. Brownas vakar ketino susitikti su Prancūzijos prezidentu Nicolasu Sarkozy ir aptarti tarptautinių taikdarių dislokavimą Darfūro regione. Iki šiol šiuos planus sunkino Sudano prieštaravimai ne afrikiečių karių buvimui šalyje ir sraigtasparnių misijai trūkumas.

REKLAMA

Pagal naujausią planą, Sudano valdžiai būtų pagrasinta sankcijomis, jei ji ir toliau blokuos tarptautinių pajėgų dislokavimą. Mišrus ES ir Afrikos šalių kontingentas turi užkirsti kelią 4 m. trunkančiam kruvinam konfliktui.

Ekspertų vertinimais, nuo 2003 metų, kai sukilėliai su ginklu stojo prieš aplaidumu kaltintą vyriausybę, Darfūre buvo nužudyta maždaug 200 tūkst. žmonių, o dar apie 2,5 mln. buvo priversti palikti savo namus. Chartumas kaltinamas tiekęs ginklus kovotojams, kurie Darfūre žudė, prievartavo ir plėšikavo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
-->
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų