Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad kompetentinga Rusijos institucija oficialiai išplatino informaciją, kad Rusijoje Belgorodo srityje, Krasnogvardensko regione, pasienyje su Ukraina, nustatytas naujas afrikinio kiaulių maro protrūkis. Virusas tampa labai didele grėsme ir Lietuvos šernų populiacijai bei visam kiaulininkystės ūkiui.
Kaip praneša Rusijos kompetentinga institucija, afrikinio kiaulių maro protrūkis kilo Rakitiansko rajono ūkyje, kuriame laikoma 14 kiaulių. Patologiniai mėginiai buvo paimti iš nugaišusių kiaulių ir išsiųsti laboratoriniams tyrimams į Belgorodo regioninę laboratoriją, kuri patvirtino afrikinio kiaulių maro virusą, rašoma pranešime spaudai.
Anot Rusijos veterinarijos pareigūnų, ferma ir jame esančios kiaulės sudegintos, imtasi visų apsaugos ir dezinfekcijos priemonių, tačiau nerimą kelia tai, kad Belgorodo srityje koncentruojasi apie 20 proc. visos Rusijos kiaulių populiacijos.
Pasak Rusijos Federacijos veterinarijos tarnybos atsakingų pareigūnų, šiuo metu jų šalyje epidemiologinė situacija yra pati blogiausia per paskutiniuosius 40 metų. Šalyje jau nustatyti 52 afrikinio kiaulių maro ligos protrūkiai 12-oje šalies regionų – Jaroslavlio, Tverės, Tulos, Maskvos, Rostovo prie Dono, Voronežo, Tambovo, Smolensko, Saratovo ir Volgogrado regionuose bei Krasnodaro krašto ir Šiaurės Osetijos-Alanijos Respublikoje. Be to, prieš kelias savaites patvirtinta labai pavojinga snukio ir nagų liga Amūro ir Krasnodaro srityje.
„Rusijoje ir Baltarusijoje kiekvieną savaitę pasireiškiantys afrikinio kiaulių maro protrūkiai rodo, kad ši pavojinga liga tapo sunkiai kontroliuojama ir sunku būtų abejoti, kad pavojingas ligos virusas dar necirkuliuoja ir laukinėje jų faunoje. Kadangi užsikrėtę šernai gali laisvai judėti tarp šalių, tai parodo, kad ypač pavojingas virusas tampa labai didele grėsme ir Lietuvos šernų populiacijai bei visam kiaulininkystės ūkiui. Todėl prašome visų medžiotojų, kaimo vietovėse gyvenančių žmonių būti itin dėmesingais ir labai griežtai laikytis biosaugos priemonių, nes tik nuo kiekvieno iš mūsų priklausys, kad pavojingu maro virusu neužsikrėstų mūsų gyvuliai“, – teigė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Skubios veiklos skyriaus vedėjas Marius Masiulis.