Teismas patenkino prokuroro prašymą ir leido kyšininkavimu įtariamą advokatą Vitoldą Petravičių suimti vienam mėnesiui.
Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroras Linas Kuprusevičius šiandien nutarė kreiptis tik dėl V. Petravičiaus suėmimo.
Prokuroro teigimu, įtariamasis advokatas Vitoldas Petravičius gali veikti liudytojus, slėptis nuo tyrimo ir jam trukdyti: „Todėl prašau suimti šį asmenį vienam mėnesiui.“
Kitas įtariamasis Laimonas Jurgelevičius šiandien, po ryte vykusios apklausos, buvo paleistas į laisvę. Neoficialiais duomenimis, jis sutiko bendradarbiauti su nusikaltimą tiriančiais pareigūnais, todėl L. Jurgelevičiui bus taikoma su laisvės atėmimu nesusijusi kardomoji priemonė.
Į teismo salę V. Petravičius buvo atvestas kelių kaukėmis veidus prisidengusių pareigūnų. Pats advokatas net nebandė slėptis nuo žiniasklaidos atstovų, elgėsi ramiai.
Trumpai iš teismo salės išvestas advokato V. Petravičius: „Kyšio nenešiau ir pinigų nedaviau. O visus klausimus adresuokite pareigūnams.“
Įtariamojo advokatas Vilhelmas Keliuotis po teismo sprendimo suimti V. Petravičių taip pat nebuvo linkęs atsakyti į žurnalistų klausimus. „Vyksta tyrimas. Daugiau nieko pasakyti negaliu“, – trumpai nukirto V. Keliuotis.
PVM grobstymo byla
Paaiškėjo, kad Laimonas Jurgelevičius buvo pripažintas kaltu padaręs nusikalstamas veikas dėl sukčiavimo bei dokumentų klastojimo ir jam buvo paskirta 3 metų ir 2 mėnesių laisvės atėmimo bausmė.
Šią informaciją Balsas.lt patvirtino Vilniaus miesto 1-ojo apylinkės teismo atstovas Audris Kutrevičius.
„L. Jurgelevičius teismo nuosprendį išgirdo 2011 metų gruodžio 12-ąją. Jis buvo teisiamas PVM grobstymo byloje. Įtarta, kad L. Jurgelevičius galėjo pasisavinti apie 385 tūkst. litų nesumokėtų mokesčių. Jis buvo bendrovės „Elaflekas“ direktorius ir PVM grobstė laikotarpyje nuo 2002-ųjų iki 2004 metų“, – pasakojo A. Kutrevičius.
Siejama su kontrabandos byla
Balsas.lt primena, kad praėjusį antradienį Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Vilniaus valdybos pareigūnai, tirdami galimus korupcijos faktus, Vilniuje sulaikė du advokatus Vitoldą Petravičių ir Sigitą Juodelį. Pareigūnams taip pat įkliuvo Lietuvos pilietis L. J., kurio tapatybė nėra atskleidžiama.
Maža to, tą pačią dieną Vilniaus apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjo Ryšardo Skirtuno kabinete buvo atlikta krata. Neoficialiais duomenimis, kratos metu rasta ir paimta kelios dešimtys tūkstančių litų. Įtariama, kad šie pinigai galėjo būti perduoti kaip kyšis siekiant palankaus sprendimo baudžiamojoje byloje.
Iš karto po STT pareigūnų veiksmų buvo pranešta, kad šiuo metu atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl prekybos poveikio, papirkimo bei kyšininkavimo.
Netrukus paaiškėjo, kad pas teisėją atliktos kratos ir advokatų sulaikymas gali būti siejamas su garsia kontrabandos byla. Dar praėjusiais metais už grotų tuomet pakliuvo daugiau kaip 20 asmenų. Sėkminga operaciją vainikavę sulaikymai susiję su keletą metų trukusių „dambrauskinių“ gaujos narių sekimu.
Taktiškai pasiruošę muitinės ir policijos kriminalistai nuolat sulaikydavo šios gaujos krovinius. Bet „dambrauskinių“ atstovams tai įtarimų nesukeldavo. Kaip pavyzdį pareigūnai pateikė, kad vien Lietuvoje buvo sulaikyta apie 20 vilkikų, kuriais buvo gabenamos kontrabandinės cigaretėmis iš Rusijos arba Baltarusijos.
Smūgis teismų sistemai
Kaip stiprų smūgį teismų sistemai šį skandalą įvardijo Teisėjų tarybos ir Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pirmininkas Gintaras Kryževičius.
Tačiau pirmiausia G. Kryževičius siūlė palaukti, kol informacija pasitvirtins arba bus paneigta, o ne pradėti smerkti iš anksto.
Jeigu bus kreiptasi, tai dėl teisėjo R. Skirtuno neliečiamybės panaikinimo turės apsispręsti Seimas. Įdomu tai, kad po STT atliktos kratos R. Skirtunas iš karto pasiprašė suteikti jam nemokamas atostogas, nes dėl susiklosčiusios situacijos jis nebegali nagrinėti bylų.