„Aš manau, kad prezidentas absoliučiai neturi kištis į vidaus politinius reikalus, tam jis ir yra prezidentas, jis turi atstovauti tautai, turi atstovauti visoms visuomenės dalims“, – Žinių radijui antradienį sakė V. Adamkus.
„Parodymas savo nusistatymo vienos ar kitos politinės partijos kryptimi – čia ne prezidentinė pozicija“, – pridūrė jis.
Buvusio prezidento nuomone, šalies vadovas neturi „ieškoti koalicijos“.
„Savaime turi iškilti iš politinio subrendimo“, – kalbėjo jis.
V. Adamkus sakė dėl to neturintis priekaištų dabartiniam prezidentui Gitanui Nausėdai.
„Manau, kad jis išlaiko. Buvo čia tokių jo momentų, nežinau, ką kaltinti, kad prezidentas įsimaišė į tokį partijos politinį ginčą, bet tai jokiu būdu ne prezidento pozicija ar prezidento pareigos“, – kalbėjo buvęs šalies vadovas.
G. Nausėda prieš pirmąjį Seimo rinkimų turą organizavo susitikimus su parlamentinių partijų vadovais, tačiau nesusitiko su didžiausios valdančiosios partijos Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirmininku Gabrieliumi Landsbergiu.
Valdančiosios koalicijos atstovai teigė, kad pradėdamas šį ciklą nuo pokalbių su opozicinėmis partijomis prezidentas kišosi į rinkimų kampaniją, prezidentūra kaltinimus atmetė.
Po pirmojo rinkimų turo G. Nausėda teigė, kad centro kairės politinių jėgų formuojama Vyriausybė išeis į naudą Lietuvai ir vylėsi, kad naujoji valdančioji dauguma turės „šiek tiek mažiau vėjavaikiškumo“.
Lietuvos socialdemokratų partija per pirmąjį rinkimų turą iškovojo daugiausia vietų Seime, kaip potencialius koalicijos partnerius ši politinė jėga įvardija ketvirtoje vietoje likusią Demokratų sąjungą „Vardan Lietuvos“ ir vos rinkimų kartelę perlipusią Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!
Ar galima kalbėti apie koalicijas, dar neturint rinkimų rezultatų? Juk ir po 1 rato dar nėra aišku, kas turės daugumą. Be to tai ne Nausėdos daržas – parlamento koalicijas turi formuoti Seimo politinės jėgos, o ne prezidentas.
Rusijoje galutinis rezultatas būna aiškus dar iki rinkimų. Ten viskas vyksta pagal Putino norus.