Lėktuve, kuris pakilo į 3140 m aukštį ir vos po 25 minučių staigiai apsisuko, buvo 135 keleiviai ir šeši įgulos nariai. Lėktuvas saugiai nusileido ir buvo nutemptas atgal prie vartų, o keleiviai kitu lėktuvu pasiekė kelionės tikslą Hiustoną Teksase maždaug keturiomis valandomis vėliau, skelbia portalas „Sky News“.
Nėra aišku, ar variklis buvo tvarkingas
Visa laimė, kad sužeistųjų nebuvo, tačiau Federalinė aviacijos administracija pradėjo įvykio tyrimą.
„Atsiprašome už nepatogumus dėl vėlavimo, tačiau svarbiausias mūsų prioritetas – didžiausia mūsų klientų ir darbuotojų sauga. Mūsų techninės priežiūros komandos peržiūri orlaivį“, – sakoma „Southwest Airlines“ pareiškime.
🚨BREAKING: BOEING 737 RETURNS TO DENVER AFTER ENGINE ISSUE
— Mario Nawfal (@MarioNawfal) April 7, 2024
Southwest Airlines flight WN3695, operating a Boeing 737-800, had to return to Denver this morning shortly after takeoff.
The crew declared an emergency, reporting that part of the engine cowling had detached and was… pic.twitter.com/eMLXHZJSAU
Įrašai rodo, kad lėktuvas pradėtas eksploatuoti 2015 m., tačiau bendrovė atsisakė nurodyti, kada paskutinį kartą buvo atlikta variklio techninė priežiūra.
Pastaruoju metu buvo pranešta apie keletą „Southwest Airlines“ priklausančių lėktuvų 737-800 variklio problemų, o šis incidentas buvo antrasis per mažiau nei savaitę.
„Boeing“ incidentų būta ir daugiau
Trimis dienomis anksčiau vienas iš šių lėktuvų, užsidegus varikliui, nutraukė pakilimą iš Teksaso, o skrydis buvo staiga atšauktas.
Kovo 22 ir 25 dienomis dar du skrydžiai buvo nukreipti atgal, įgulai pranešus apie variklio problemas.
Southwest Airlines 737-800 makes emergency landing in Denver after its engine cowling detached on departure. pic.twitter.com/h70PPDHS42
— Breaking Aviation News & Videos (@aviationbrk) April 7, 2024
„Boeing 737-800“ yra ankstesnės serijos nei „737 MAX“, kuris taip pat patyrė nemažai nepatogių ir plačiai nuskambėjusių problemų.
Sausio mėnesį lėktuvui „737 MAX 9“ ore iškrito langas ir fiuzeliažo gabalas, o šeši įgulos nariai buvo sužeisti per siaubingą nusileidimą į saugią vietą.
Tas „Alaska Airlines“ lėktuvas buvo eksploatuojamas vos aštuonias savaites, o JAV reguliavimo institucijos vėliau sustabdė dešimtis orlaivių, kad skubiai patikrintų jų saugą.
Praėjusį mėnesį „Boeing“ paskelbė, kad iš savo pareigų pasitraukia įtariamasis pirmininkas ir vykdomasis direktorius, o lėktuvų gamintojas pažadėjo „ištaisyti“ krizę.