„Achema“ iš „Gazprom“ ketina įsigyti apie du trečdalius viso per metus sunaudojamo kiekio, arba apie 9 mln. megavatvalandžių (MWh), o likusią dalį pirks iš Norvegijos koncerno „Statoil“ – jas įmonė atsigabens per Klaipėdos suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalą.
„Taip, pasirašėm sutartį metams su „Gazprom“. Sąlygos iš esmės analogiškos, kaip ir pernai, (...) kiekis toks pat, kaip ir praeitais metais, kažkokių pasikeitimų dėl kiekių nėra“, – BNS sakė „Achemą“ valdančio koncerno „Achemos grupės“ valdybos pirmininkės pavaduotojas Gintaras Balčiūnas.
Jis patvirtino anksčiau BNS skelbtą neoficialią informaciją, kad dujos bus perkamos per antrinę grupės įmonę Vokietijoje „Agro Baltic“.
„Koncerne yra įvykęs tam tikras veiklų persiskirstymas. Iki „Brexit“ dujų pirkimams būdavo taikomas Anglijos biržos NBP indeksas. Kadangi svaro kursas nukrito po „Brexit“ ir ta birža susvyravo, dabar yra taikomas Vokietijos „Gaspool“ indeksas. Dėl to mes dujas pirksime per mūsų Vokietijos įmonę „Agro Baltic“. Tai nėra tarpininkas, tai yra koncerno įmonė, kuri iki tol „Achemai“ tiekdavo trąšų gamyboje naudojamą anhidritą“, – teigė G. Balčiūnas.
Dujų įsigijimo kaina yra konfidenciali, tačiau, pasak G. Balčiūno, ji panaši, kaip ir pernai.
LDT iš „Gazprom“ perkamo dujų kiekio neatskleidžia, dalį dujų ji taip pat pirks iš kitų tiekėjų ir jas atsibagens per SGD terminalą.
LDT vadovas Mantas Mikalajūnas BNS patvirtino, kad paskutinėmis 2017 metų dienomis įmonė susitarė su „Gazprom“ dėl dalies įmonei reikalingo dujų kiekio.
„Skaičiais nenorėčiau įvardinti, mūsų portfelio valdymas yra komerciniai dalykai. (...) Pradinį metų poreikį patenkiname, o paskui žiūrėsime visus alternatyvius šaltinius. Mes rezervus turime dujų saugykloje Inčukalnyje (daugiau nei 100 mln. kubų), tad dalis dujų eis iš Inčukalnio, dalis eis tiesiai iš vamzdžio, o vėliau planuojam ir SGD įsigijimus“, – BNS sakė M. Mikalajūnas.
Jo teigimu, iš „Gazprom“ perkamų dujų kaina „iš esmės nesikeičia“, palyginti su pernykšte, neskaitant buvusios dujų kainos nuolaidos.
Be „Gazprom“ dujų, pernai LDT pirko suskystintų dujų iš JAV bendrovių „Cheniere Marketing International“, „Koch Supply & Trading“ ir Ispanijos „Gas Natural Fenosa“.