Praėjus beveik ketveriems metams nuo kadencijos pradžios, valdžia pagaliau turi ką pasakyti. Išmokas už vaikus nuo septynerių metų žadama mokėti ne tik gausioms šeimos. Tačiau tik tada, jeigu pajamos vienam žmogui šeimoje mažesnės nei 153 eurai per mėnesį. Tokiu atveju, kol vaikui sukaks dveji, tėvai gaus 28-ių eurų išmoką, vėliau – 15-os eurų.
Tėvai piktinasi. Jeigu abu šeimoje gauna minimalią algą, paramos jie neverti. O jeigu norisi ne tik išgyventi, bet ir vaiką auginti padoriai, sumų reikia didžiulių.
Į miltus valdžios pažadus mala ir opozicija. Esą tokia parama – tik skylių lopymas. Lietuvos lenkų rinkimų akcija užsimojo iš peties: siūlo kiekvienam vaikui, išskyrus pirmąjį šeimoje, per mėnesį skirti net po 120 eurų, neatsižvelgiant į tėvų pajamas. Už tai praėjusią savaitę Seime per pirmą iš trijų balsavimų pasisakė dauguma parlamentarų – ir valdžios, ir opozicijos atstovai.
Tėvams antrina ir ekonomistai. Esą akivaizdu, kad keliolika eurų skurstančiųjų neišgelbės. Racionalus kelias būtų ne didinti pašalpas, o žmonių pajamas. Ir gerinti infrastruktūrą, taip pat – ir kaimuose.
Jeigu Seimas pritars naujausiam ministerijos siūlymui, 15-os eurų parama mažas pajamas gaunančius tėvus turėtų pasiekti nuo kitų metų sausio. Dabar tokią išmoką gauna 80 tūkst. vaikų, pritarus pataisai skaičius didėtų iki 130 tūkst. Iždui per metus tai kainuotų 8 mln. eurų.